DEİK / Türk – Moğol İş Konseyi Ortak Toplantısı - Ankara Sanayi Odası

DEİK / Türk – Moğol İş Konseyi Ortak Toplantısı

Tarihi   :  29.09.2009
İşareti    : 5/5000 – 3513
Yanıt      : dim@aso.org.tr 
 

Sayın Üyemiz;

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden gelen bir yazıda, Türkiye ile Moğolistan arasında ticari ve ekonomik işbirliğinin en kısa sürede arzu edilen seviyelere çıkarılmasına önemli katkı sağlayacağı düşünülen DEİK / Türk – Moğol İş Konseyi Ortak Toplantısı’nın 20 – 24 Ekim 2009 tarihlerinde Moğolistan’ın başkenti Ulanbator’da aşağıda yer alan taslak program doğrultusunda gerçekleşmesinin öngörüldüğü bildirilmektedir.

Moğolistan’ın ülkemizin Orta Asya, Uzak Doğu ülkelerine özellikle Çin’e (İç Moğolistan’a) açılımda “bir köprü ülke” konumunda olmasının yanı sıra, ülke ihtiyacının büyük bir kısmının ithalat yoluyla karşılandığı, nüfusun yüzde 65’nin çadırlarda yaşadığı ve özellikle yeniden yapılanma sürecinde altyapı projelerine yönelik yatırımlar, inşaat malzemeleri sektöründe büyük bir potansiyelin bulunduğunu ifade edilmektedir.

Firmaların Moğol firma temsilcileri ve ilgili Bakanlarla ikili görüşme imkanı bulacağı sözkonusu İş Konseyi Ortak Toplantısına başta müteahhitlik, inşaat malzemeleri, madencilik (bakır, altın,demir-çelik uranyum, kömür), turizm makine, plastik, gıda, dericilik ürünleri, tarım ve tohumculuk, elektrikli alet ve cihazlar, ahşap ürünleri, ilaç, tekstil ürünleri (kaşmir kumaşının anavatanı), kozmetik, ambalaj malzemeleri, mutfak ve ev eşyaları ve diğer muhtelif sektörlerde faaliyet gösteren firma ve kuruluşların katılabileceği belirtilmektedir.

Sözkonusu toplantıya katılmak isteyen üyelerimizin, en geç 12 Ekim 2009 Pazartesi günü mesai bitimine kadar katılım ücretini yatırarak DEİK’e (İlgili Kişi: Adem Kula Tel: 212 339 50 83. Faks: 212 270 37 84. E-Posta: akula@deik.org.tr) başvurmaları hususunu bilgilerinize sunarız.

Saygılarımızla,

Ankara Sanayi Odası  

Katılım Formu için tıklayınız.

Taslak Program için tıklayınız.

Ziyaret Notları için tıklayınız.