Danimarka ve Türkiye için İşbirliği Fırsatları ve Networking Yemeği - Ankara Sanayi Odası

Danimarka ve Türkiye için İşbirliği Fırsatları ve Networking Yemeği

Tarih: 20.02.2013
İşareti: 05/5000-533
 
Sayın Üyemiz,
 
Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu’ndan alınan bir yazıda, DEİK/Türk-Danimarka İş Konseyi ve Danimarka İstanbul Başkonsolosluğu işbirliği ile bu sene dördüncüsü gerçekleştirilecek olan Danimarka-Türkiye İşbirliği Fırsatları ve Networking Yemeği 27 Şubat 2013 Çarşamba günü “Sağlıklı Yaşam ve Koruyucu Sağlık Hizmetleri” teması ile saat 11.00-14.30 arasında İstanbul TOBB Plaza’da düzenleneceği bildirilmektedir. Anılan brifing ve çalışma yemeğine Danimarka’nın Ankara Büyükelçisi Sn. Ruben Madsen’in de katılımı öngörülmekte olup program ekte yer almaktadır.
 
Sağlıklı beslenme, spor hizmetleri, doğal tarım ve hayvancılık gibi alanları da kapsayan sağlıklı yaşam hizmetlerinin önemi son yıllarda ülkemizde de artmış olup bu sistemin halihazırda başarılı olduğu öncü ülkelerden biri olan Danimarka, sağlıklı yaşam endeksinde üst sırada yer almasıyla Türkiye için önemli bir örnek teşkil etttiği ifade edilmektedir. Toplantı kapsamında Danimarka’nın deneyim ve tecrübesinin yanı sıra, Türkiye’de özel sektörün sağlıklı yaşam alanında Danimarkalı firmalarla oluşturabileceği işbirliği fırsatları da ele alınacağı bildirilmektedir.
 
Türkiye’de yerleşik Danimarkalı firma temsilcilerinin de hazır bulunacağı toplantıya, sağlık ve sağlıklı yaşam alanlarıyla ilgili faalliyet gösteren firmaların yanı sıra Danimarka ile halihazırda iş yapan veya yapmak isteyen üyelerinizin katılımını diler, katılımlarına ilişkin ekteki form aracılığıyla DEİK’e (Dilek Tuna, e-posta: dtuna@deik.org.tr; Faks: 0212 3395065) en geç 25 Şubat Pazartesi günü mesai bitimine kadar bilgi verilmesi hususunu bilgilerinize sunarım.
 
Saygılarımızla
Ankara Sanayi Odası