D-8 Sanayi İşbirliği 4. Bakanlar Toplantısı - Ankara Sanayi Odası

D-8 Sanayi İşbirliği 4. Bakanlar Toplantısı

Tarih:16.01.2015 
İşareti: 05/5000-95
İrtibat:dim@aso.org.tr
 
Sayın Üyemiz,
 
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden (TOBB) alınan bir yazıda, T.C. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’ndan alınan bir yazıya atfen;  Gelişen Sekiz Ülke (D-8) Sekreteryası bünyesinde, İran’ın ev sahipliğinde 28 Ocak 2015 tarihinde, Sn. Fikri Işık’ın katılımlarıyla, Tahran’da “D-8 4. Sanayi Bakanları Toplantısı” ve 26-27 Ocak 2015 tarihlerinde “Kıdemli Memurlar Toplantısı” (Senior Official) ve paralel sektörel toplantılarının gerçekleştirileceği belirtilmektedir.
 
Bu kapsamda, İmalat Sanayi Görev  Gücü ( otomotiv, makine, çimento, demir ve çelik, tekstil, petrokimya, gıda sanayi), Standardizasyon Görev Gücü, KOBİ’ler Görev Gücü, Enerji Görev Gücü ve Teknoloji ve BİT Görev Gücü alanlarında sektörel toplantılar gerçekleşecek olup, anılan toplantılara özel sektör temsilcilerimizin katılımı beklenmektedir.
 
Konaklama ve ulaşım masraflarının katılımcılar tarafından karşılanması gerekmekte olup, toplantı ile ilgili detaylı bilgiye www.developing8.org adresinden ve TOBB web sitesi (www.tobb.org.tr) sağ panelinde “Hizmetler” başlığı altındaki “Uluslararası İş İmkanları/Yurt Dışı Etkinlikler” bölümünden ulaşılabilmektedir.
 
Toplantıya katılmak isteyenlerin, T.C. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı (Şengül Değer, Tel:0312 201 55 70 , E-posta:sengul.deger@sanayi.gov.tr) ile temasa geçmeleri gerekmektedir.
 
 
Bilgilerinize sunarız.
 
 
 
  Saygılarımızla,
Ankara Sanayi Odası