D-8 Özel Sektör Toplantısı - Ankara Sanayi Odası

D-8 Özel Sektör Toplantısı

Tarih: 27.08.2015
İşareti: 05/5000-1909
İrtibat:dim@aso.org.tr 
 
Sayın Üyemiz,
 
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden alınan bir yazıda, Ülkemiz ile İran, Pakistan, Bangladeş, Malezya, Endonezya, Mısır ve Nijerya’nın üyesi olduğu D-8 (Developing 8) Sekretaryası’ndan yazısına istinaden, Malezya Ulusal Ticaret ve Sanayi Odası ev sahipliğinde, 1-2 Eylül 2015 tarihlerinde, Kuala Lumpur-Malezya’da “D-8 Özel Sektör Toplantısı”nın gerçekleştirileceği ifade edilmektedir.
 
Söz konusu toplantı kapsamında, D-8 ülkeleri arasında Tercihli Ticaret Anlaşması, ticaretin kolaylaştırılması ve ticaretin önündeki engellerin kaldırılması için alınabilecek önlemler, kümelenme projeleri, finansman, sektörel işbirliği ve KOBİ’lerin desteklenmesi konularının ele alınacağı bildirilmektedir. Ayrıca, katılımcı firmalar arasında ikili iş görüşmeleri gerçekleştirilecektir.
 
Toplantı programı ve katılım formuna Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin web sitesi (www.tobb.org.tr) sağ panelinde “Hizmetler” başlığı altındaki “Uluslararası İş İmkanları/Yurt Dışı Etkinlikler” bölümünden ulaşılabilmekte olup, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’ne ulaşan revize program ve heyet listeleri düzenli olarak güncellendiği belirtilmektedir.
 
Toplantıya ilişkin konaklama ve ulaşım organizasyon ve masrafları katılımcılara ait olup, katılmak isteyenlerin Malezya Ulusal Ticaret ve Sanayi Odası ve D-8 Sekretaryası ile irtibata geçmeleri gerekmektedir.
 
Bilgilerinize sunarız.
 
Saygılarımızla,
Ankara Sanayi Odası