Cumhurbaşkanımız Sn. Abdullah Gül’ün Sırbistan’a Resmi Ziyareti - Ankara Sanayi Odası

Cumhurbaşkanımız Sn. Abdullah Gül’ün Sırbistan’a Resmi Ziyareti

Tarihi   :  19.10.2009
İşareti    : 5/5000
– 3679
Yanıt      : dim@aso.org.tr 
 

Sayın Üyemiz;

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden alınan bir yazıda, Türkiye ile Sırbistan arasındaki ticari ve ekonomik işbirliği imkanlarının artırılması amacıyla, Cumhurbaşkanımız Sayın Abdullah Gül’ün başkanlığında, DEİK koordinasyonunda bir özel sektör heyeti ile 25 – 27 Ekim 2009 tarihleri arasında Sırbistan’a resmi bir ziyaret gerçekleştirileceği bildirilmektedir.

Sözkonusu heyete otomotiv, turizm, tekstil, inşaat, demir-çelik, ilaç, gıda ve altyapı ile potansiyel arz eden diğer tüm sektörlerde faaliyet gösteren firmaların katılmasında yarar görüldüğü ifade edilmektedir.

Söz konusu resmi ziyaret vesilesi ile DEİK/Türk-Sırp İş Konseyi ve karşı kanat kuruluşu Sırbistan Ticaret ve Sanayi Odası ve Sırbistan Yatırım ve İhracatı Teşvik Ajansı (SIEPA) işbirliğinde, 26 Ekim 2009 tarihinde Belgrad’da  iki ülke işadamlarının bir araya geleceği “Türk-Sırp İş Konseyi Toplantısı” düzenlenmesi planlanmaktadır. Türk-Sırp İş Konseyi Toplantısı’na iki ülke Cumhurbaşkanlarının da katılımı öngörülmektedir. Türk-Sırp İş Konseyi Toplantısı çerçevesinde iki ülke işadamlarının bir araya geleceği sektörel görüşmelerin düzenlenmesi planlanmaktadır. Nihai program ve diğer detaylar katılımcılara  bilahare iletilecektir.
Söz konusu ziyarete katılmak isteyen üyelerimizin ekte yer alan başvuru formunu eksiksiz doldurarak, avans ödeme bedelinin ödendiğini gösteren,  katılımcının isminin de kayıtlı olduğu ödeme dekontu ile birlikte en geç 20 Ekim 2009 tarihinde öğlene kadar DEİK’e (Leyla Gürbüz, Tel : 0 212 339 50 20, Faks: 0212- 270 30 92, leylagurbuz@deik.org.tr ) iletmeleri gerekmektedir.

Bilgilerinize sunarız.

Saygılarımızla,

Ankara Sanayi Odası 

Ek: Başvuru Formu için tıklayınız