Cumhurbaşkanı Sn. Abdullah Gül’ün Çin Ziyareti hk. - Ankara Sanayi Odası

Cumhurbaşkanı Sn. Abdullah Gül’ün Çin Ziyareti hk.

Tarihi     : 04.06.2009
İşareti    : 5/5000 – 2142
Yanıt      : dim@aso.org.tr 
 

Sayın Üyemiz, 

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden alınan bir yazıda, Cumhurbaşkanımız Sayın Abdullah Gül, 24-28 Haziran 2009 tarihleri arasında Çin Halk Cumhuriyeti’ne resmi bir ziyaret gerçekleştirileceği belirtilmektedir. Sözkonusu ziyarete, Türkiye ile Çin Halk Cumhuriyeti (ÇHC) arasındaki ticari ve ekonomik işbirliği imkânlarının artırılması ve ihracatçı firmalarımızın ÇHC pazarında daha etkin olmaları amacıyla, TOBB koordinasyonunda bir özel sektör heyeti ile iştirak edilmesinin öngörüldüğü ifade edilmektedir.

Pekin, Xi’an, Shenzhen, ve Guangzhou  şehirlerini kapsayacak sözkonusu ziyaret sırasında, Dış Ticaret  Müsteşarlığı işbirliği ile Sn. Cumhurbaşkanımız ve ÇHC yetkililerinin de katılımıyla İş Forumu ve iki ülke işadamlarının bir araya geleceği, sektörel oturumlar ve ikili görüşmelerin düzenlenmesinin planlandığı bildirilmektedir. Ziyaretin özel uçakla yapılacağı,  program ve diğer detayların katılımcılara  bilahare iletileceği bildirilmektedir.

Sözkonusu özel söktör heyetine otomotiv, IT, telekomünikasyon, demir-çelik, enerji, kimya, işlenmiş gıda, deri, mermer, madencilik ve makine ve potansiyel arz eden diğer tüm sektörlerde faaliyet gösteren ve uluslararası standartlara uygun ürünleri imal ve ihraç eden firmaların katılmasında yarar görüldüğü ifade edilmektedir.  Ziyarete ilişkin başvuru formu ekte verilmektedir.  Katılımcıların pasaportlarının en az altı ay geçerli olması gerekmektedir. Ziyaret ile ilgili bilgiler TOBB web sitesinden (http://www.tobb.org.tr/deid/duyurular.php)  takip edilebilecektir.

Katılımcıların giderlerinin kendilerince ödeneceği, konaklama, uçak, transferler, yemek ve diğer organizasyon masrafları için daha sonra belirlenecek paket ücretinden mahsup edilmek üzere, avans ödeme tutarı 3.000,- ABD Doları’nın, İş Bankası, Beyoğlu Şubesi (Şube kodu: 1011) DEİK Asya-Pasifik İş Konseylerinin 3314712 nolu hesabına, en geç 12 Haziran 2009 tarihine kadar yatırılması gerektiği ifade edilmektedir. Paket program ücretinin bilahare belirleneceği, avans olarak ödenen miktarın  düşülerek, ödenecek bakiye miktarının katılımcılara ayrıca bildirileceği belirtilmektedir. Uçak ve otel kontenjanının sınırlı olması nedeniyle, başvuru formlarının gönderilme sırasına göre katılımcılara öncelik verileceği bildirilmektedir.   

Katılım teyidini bildirip, avans ödemesini yapmış olan katılımcıların, ziyarete katılmaktan vazgeçmeleri halinde, 18 Haziran 2009 saat 17.00’a kadar TOBB’ne yazılı olarak bildirmemeleri halinde avans olarak yapılan ödemenin iade edilmeyeceği belirtilmektedir.  

Sözkonusu ziyarete katılmak isteyenlerin ekte yer alan başvuru formunu,eksiksiz doldurarak, avans ödeme bedelinin ödendiğini gösteren,  katılımcının isminin de kayıtlı olduğu ödeme dekontu ile birlikte en geç 12 Haziran 2009 mesai bitimine kadar chc@tobb.org.tr adresine veya Tel : 0 212 339 50 36- 0 312 413 82 37  Faks: 0212- 270 35 92 – 270 30 92) iletmeleri gerekmektedir.

Bilgilerinize sunarız.

Saygılarımızla,

Ankara Sanayi Odası