Cumhurbaşkanı Sayın Abdullah Gül’ün Rusya Federasyonu ziyareti hk. - Ankara Sanayi Odası

Cumhurbaşkanı Sayın Abdullah Gül’ün Rusya Federasyonu ziyareti hk.

Tarihi     : 01.12.2008
İşareti    : 5/5000 –
4643
Yanıt      : dim@aso.org.tr

Sayın Üyemiz;

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden alınan bir yazıda, Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu’ndan alınan bir yazıya atfen, T.C. Cumhurbaşkanı Sayın Abdullah Gül’ün, genel hatlarıyla olumlu gelişen, ancak zaman zaman kimi sorunların da yaşanmakta olduğu ilişkilere yeni bir ivme kazandırmak ve işbirliği sürecini niteliksel olarak yeni bir aşamaya yöneltmek gayesiyle 25 – 28 Aralık 2008 tarihleri arasında Rusya Federasyonu’na resmi bir ziyarette bulunacağı belirtilmektedir.

Bu vesileyle, Rusya Federasyonu’nda faal olan ve iş yapmayı planlayan işadamlarımızın katılımıyla TOBB / DEİK organizasyonunda oluşturulacak bir heyetin bu ziyaret sırasında Sayın Cumhurbaşkanımıza refakat edeceği ifade edilmektedir.

Moskova ve Kazan şehirlerini kapsayacak olan ve içeriğinde DEİK Moskova Temsilciliği’nin açılış töreni, İş Konseyi toplantısı, resmi yetkililer ve işadamları ile görüşmelerin planlandığı, Cumhurbaşkanımızın yer alacağı özel bir uçakla gerçekleştirilmesi öngörülen söz konusu ziyaretin detaylı programının ön katılım teyidi veren firmalara bilahare iletileceği bildirilmektedir. Ayrıca, ziyaretle ilgili diğer detaylı bilgilerin ve katılım ücretinin miktarının da bildirileceğği ifade edilmektedir.

Sözkonusu ziyarete katılmak isteyen üyelerimizin ekteki formu doldurarak en geç 3 Aralık 2008 tarihine kadar DEİK’e (Nurengiz Eşki, Adem Kula; E-mail: neski@deik.org.tr, bsanver@deik.org.tr ; Tel: 212 339 50 54, 339 50 83 Faks: 90 212 270 37 84) ön teyit vermeleri hususunu bilgilerinize sunarız.

Saygılarımızla,

Ankara Sanayi Odası