Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün Prag Ziyareti vesilesiyle Türk-Çek İş Konseyi Ortak Toplantı - Ankara Sanayi Odası

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün Prag Ziyareti vesilesiyle Türk-Çek İş Konseyi Ortak Toplantı

Tarihi     : 14.04.2009
İşareti    : 5/5000 – 1550
Yanıt      : dim@aso.org.tr

Sayın Üyemiz;

Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu’ndan alınan bir yazıda, T.C. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün 29-30 Nisan 2009 tarihlerinde Çek Cumhuriyeti’ne gerçekleştireceği resmi ziyaret kapsamında, DEİK/ Türk- Çek İş Konseyi tarafından 30 Nisan 2009 tarihinde, Çek Cumhuriyeti Ticaret Odası ile işbirliği içinde Prag’da Türk-Çek İş Konseyi Ortak Toplantısının düzenleneceği belirtilmektedir. Anılan toplantıyı Sayın Cumhurbaşkanı Gül’ün onurlandırmasının ve Türk ve Çek iş dünyası temsilcilerine hitap etmesinin  beklendiği ifade edilmektedir.

Çek Cumhuriyeti ile ikili ticaretimizin 2006-2008 döneminde %100 artış kaydederek 2 milyar doları aştığı ve ikili ilişkilere paralel karşılıklı yatırımlarda da yaşanan ivmenin memnuniyet verici olduğu bildirlmektedir.

Çek Cumhuriyeti ile inşaat, makine ve ekipmanlar, enerji, demir-çelik sanayi, otomotiv ve yedek parça, tekstil-perakendecilik, turizm, uluslararası taşımacılık- lojistik alanlarında ticaret ve yatırım imkanlarının değerlendirilmesinde fayda görüldüğü ifade edilmektedir.

Bu bilgiler ışığında anılan ziyarete katılmak isteyen üyelerimizin ekte yer alan form aracılığı ile başvuru yapmaları ve en geç 17 Nisan 2009 Cuma günü mesai saati bitimine kadar DEİK’e iletilmesi hususunu bilgilerinize sunarız.

Ziyarete ilişkin program ve lojistik detayların katılımcılara en kısa sürede iletileceği belirtilmektedir.

Saygılarımızla,

Ankara Sanayi Odası