ÇUBUK, ÖZDEBİR’DEN YATIRIM İÇİN DESTEK İSTEDİ

    9 Şubat 2018

Ankara Sanayi Odası Başkanı Nurettin Özdebir, Çubuk Belediye Başkanı Tuncay Acehan’ın davet ettiği ilçeyi ziyaret etti ve sanayi yatırımlarına uygun alanların belirlenmesi konusunda incelemelerde bulundu.

Daha sonra Çubuk Belediye Başkanı Tuncay Acehan’ın makamına geçen Özdebir,  burada yaptığı konuşmada ASO olarak bugüne kadar 2 tane sanayi bölgesi yaptıklarını hatırlattı. Özdebir, “Bunlardan bir tanesinde düz parsel yerleri çıkartmak için günde 20 ton patlayıcı kullandık. Diğerinde ise aşağı yukarı 4 milyon metreküp kaya kırdık. Sanayicilerimize altyapısı hazır arsa temin etmek için çalışıyoruz” dedi. Ankara’ya yatırım için Çubuk’un avantajlı bir nokta olduğuna dikkat çeken Özdebir, “Hem birçok sanayi odağına ulaşım kolay, hem de havaalanına çok yakın bir nokta” diye konuştu.

Özdebir, Çubuk Belediye Başkanı Tuncay Acehan’ın sanayicilere her türlü desteği vermeye hazır olduğunu ifade etmesini de sanayiciler için büyük bir şans olarak niteledi. Özdebir, yatırımcıların ilgisinin bu bölgeye çekilmesiyle ilçe için tersine göçün mümkün olduğunu da sözlerine ekledi.

Tuncay Acehan da, Özdebir’in ziyaretini Ankaralı sanayicilerin ilgisini bu bölgeye çekmek adına çok önemsediğini ve bundan duyduğu memnuniyeti dile getirdi. İlçede altyapısı hazır yatırım alanları bulunduğunu belirten Acehan, “Sadece Ankara’dan değil ülkemizin her tarafından gelecek yatırımcılara kapımız açık. Onlara her türlü desteği vermeye hazırız. Altyapısı hazır arazilerde binalarını yapıp üretime başlayabilirler” dedi.

1 2IMG_8019 IMG_4212