COSME PROGRAMI TEMATİK EĞİTİMİ - Ankara Sanayi Odası

COSME PROGRAMI TEMATİK EĞİTİMİ

    10 Kasım 2017


İşareti : 05/5000-3032
İrtibat : dim@aso.org.tr
İlgili Kişi: Esma Dilik (esma.dilik@aso.org.tr)

Sayın Üyemiz,
Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) tarafından ulusal koordinatörlüğü yürütülen Avrupa Birliği İşletmelerin ve KOBİ’lerin Rekabet Edebilirliği – COSME Programı KOBİ’lerin yeni pazarlara ve finansmana erişiminin iyileştirilmesi, çerçeve koşulların geliştirilmesi ve girişimciliğin teşvik edilmesi hedefleriyle oluşturulmuştur.

Bu doğrultuda KOSGEB tarafından ulusal katkı payının ödenmesi, programdan en üst düzeyde yararlanılması için kapasite oluşturma, faaliyetlerin izlenmesi ve değerlendirilmesine yönelik çalışmalar yürütülmektedir.

Program kapsamındaki ulusal yükümlülüklerin desteklenmesi amacıyla Avrupa Birliği Bakanlığı koordinatörlüğündeki IPA – Katılım Öncesi Mali Yardım Aracı fonlarından yararlanılarak “COSME Programına Katılımı ve Programdan Elde Edilen Kazanımları En Üst Seviyeye Çıkarabilmek için Koordinasyon Kapasitesinin Artırılması” projesi başlatılmıştır.

5 Ekim 2017 tarihinde Açılış Konferansı gerçekleştirilen Proje kapsamında, 28 Kasım 2017 tarihinde Ankara’da tematik eğitim gerçekleştirilecektir. Söz konusu eğitime katılmak isteyen üyelerimizin detaylı program ve kayıt için www.cosme.kosgeb.gov.tr adresini ziyaret etmeleri hususunu bilgilerinize sunarız.

Saygılarımızla,
Ankara Sanayi Odası

İrtibat:

KOSGEB

Beyza Kuriş, KOBİ Uzmanı

beyza.kuris@kosgeb.gov.tr