Çin ve Hong Kong Ülke Sohbet Toplantıları - Ankara Sanayi Odası

Çin ve Hong Kong Ülke Sohbet Toplantıları

Tarihi     : 24.02.2009
İşareti    : 5/5000
901
Yanıt     : dim@aso.org.tr

Sayın Üyemiz, 

T.C. BAŞBAKANLIK Dış Ticaret Müsteşarlığı İhracatı Geliştirme Etüd Merkezi’nden alınan bir yazıda; yurtdışından dönen Ticaret Müşavirlerimizin görev yaptıkları ülkeye ilişkin bilgi ve birikimlerinin iş çevrelerine aktarılması amacıyla, İhracatı Geliştirme Etüd Merkezi (İGEME) ve Ankara Ticaret Odası(ATO) tarafından “ÜLKE SOHBET TOPLANTILARI”nın düzenlendiği belirtilmektedir.

Bu çerçevede bir önceki dönem Çin Halk Cumhuriyeti Ticaret Müşaviri Sn. Zülfikar Kılıç ve bir önceki dönem Hong Kong Ticaret Müşaviri Sn. Nükhet Şakra’nın katılımıyla, bu pazarlara yönelik deneyim ve pratik ticari bilgilerinin paylaşılacağı “Çin ve Hong Kong Ülke Sohbet Toplantısı”nın düzenleneceği ifade edilmektedir. 04 Mart 2009 Çarşamba günü saat 14:00’de Ankara Ticaret Odası’nda düzenlenecek olan “Çin ve Hong Kong Ülke Sohbet Toplantısı”’nda belirtilen ülkelerin;

        Dış ticareti ve mevzuatının, ikili ticarette karşılaşılan önemli olayların, dış ticaret ile ilgili kurum ve kuruluşların, bu ülkelerle ilgili ihracatçılarımıza öneri ve tavsiyelerin, ilgili ülke bilgilerine nasıl ulaşılacağının, v.b. konuların ihracatçılarımıza aktarılacağı bildirilmektedir. Bu ülkelerle ilgili genel bilgilere ilave olarak spesifik soruların da cevaplandırılacağı belirtilmektedir.

Katılım ÜCRETSİZ olup, toplantıya son başvuru tarihi 03 Mart 2009 Salı saat 12:00’dir. Başvuru için aşağıdaki kişi ile temasa geçilip http://www.igeme.gov.tr/haber.efm?haberKodu=0900053 adresine kayıt yaptırılması önemle rica olunur.

Bilgilerinize sunarız.

İlgili kişi : Songül Hava, Tel : 0-312-285 79 50 / 227,                                           

E-posta : songul@atonet.org.tr

 

Saygılarımızla,  

Ankara Sanayi Odası