Çin Hc Ningxia Hui Otonom Bölgesi Yatırım ve Destek Ajansı Heyeti ile Toplantı ve İkili İş - Ankara Sanayi Odası

Çin Hc Ningxia Hui Otonom Bölgesi Yatırım ve Destek Ajansı Heyeti ile Toplantı ve İkili İş

    8 Ocak 2013

Tarih: 08.01.2013
İşareti: 05/5000-71
 
Sayın Üyemiz,
 
Dış Ekonomik İlişkiler Kurulun’dan alınan bir yazıda, Çin Halk Cumhuriyeti Ningxia Hui Otonom Bölgesi’nden gelecek olan üst düzey bürokrat heyeti ve bölgenin en önemli firmaları ile karşılıklı ticaret ve yatırım fırsatları hakkında görüş alışverişinde bulunmak üzere 11 Ocak 2013 tarihinde, 10:00 – 12:30 saatleri arasında İstanbul TOBB Plaza’da ekte yer alan heyet üyeleri ile bir toplantı ve ikili iş görüşmeleri düzenleneceği bildirilmektedir.
 
Söz konusu ikili iş görüşmelere tekstil, hazır giyim, helal gıda, alüminyum, şarap üretimi ve deri gibi potansiyel arz eden diğer tüm sektörlerde faaliyet gösteren ve uluslararası standartlara uygun ürünleri imal ve ihraç eden firmalarımız katılım sağlaması önem arz ettiği belirtilmektedir.
 
Tekstil – hazır giyim: Bir devlet işletmesi olan Ningxia Zhongyin Cashmere (www.zhongyincashmere.com) özellikle tekstil alanında Türk firmaları ile ortaklık kurma ve satın alma işlemleri gerçekleştirmek istediği deri, Türkiye’den deri ve deri ürünleri satın almayı planladığı ifade edilmektedir. Helal gıda: Türkiye’ye koyun ve sığır eti ihraç etmek istediği, alüminyum: Invest Ningxia Alüminium, Çin’in en büyük üçüncü büyük işletmesi olduğu belirtilmektedir. Şarapçılık: Investing Ningxia wine, Çin’in en büyük üretim tesislerinden olduğu ifade edilmektedir.Türk firmalar ile işbirliğini geliştirmek istediği belirtilmektedir.
 
Söz konusu etkinliğe katılmak isteyen üyelerimizin en geç 10 Ocak 2013, Perşembe gününe kadar DEİK’e bilgi vermeleri (Adem Kula akula@deik.org.tr, (Tel: 0212 339 50 83, Faks: 0212 270 37 84) gerekmektedir.
 
Bilgilerinize sunarız.
 
Saygılarımızla
Ankara Sanayi Odası