Cezayir – Türk Yatırımcı Talebi - Ankara Sanayi Odası

Cezayir – Türk Yatırımcı Talebi

Tarih: 04.04.2013
İşareti:05/5000-1276  
 
Sayın Üyemiz,
 
Türkiye Odalar Ve Borsalar Birliği’nden alınan bir yazıda, Cezayir Ticaret Müşavirliğimizin bir yazısına atfen, Cezayir Sanayi, KOBÎ ve Yatırım Bakanlığı’nın, Cezayir’de kamu iktisadi teşekkülleri ile ortak girişimde bulunmak veya bu şirketlerin hisse senetlerini almak isteyen uluslararası yatırımcıların yer aldığı bir veri bankası oluşturmak istediği ifade edilmektedir. Bu kapsamda, inşaat ekipmanları, kimya (boya, kimyevi maddeler, klor, elektrikli piller, kağıt, cam vb.), demir ve çelik, metalürji, demir-çelik konstrüksiyon, tekstil ve deri, elektronik, mekanik ve elektrik (kablo, transformatör, jeneratör vb.) sektörlerinde faaliyet gösteren ve Cezayir’de yatırım yapmak isteyen Türk yatırımcıların iletişim ve firma bilgilerinin talep edildiği bildirilmektedir.
 
Yazının ekinde iletilen Cezayir’deki yatırım teşvik mevzuatına ilişkin bilgi notuna Türkiye Odalar Ve Borsalar Birliği web sitesi (www.tobb.org.tr) sağ panelinde “Hizmetler” başlığı altında, “Uluslararası Iş İmkanları/ Ülke Duyurulan” bölümünden ulaşılabilir.
 
Cezayir’deki ilgili Bakanlığa gönderilmek üzere, Cezayir ile iş yapmak isteyen üyelerimizin bilgilerini aşağıda iletişim detayları verilen Cezayir Ticaret Müşavirliğine iletmeleri gerekmektedir.
                                                                                                       
Bilgilerinize sunarız.
 
Cezayir Ticaret Müşavirliği:
Adres: Turkish Embassy Office of the Commercial Counsellor Rue de l’Aqueduc Bt A3 Residence Chabani Val d’Hydra Alger/ Algerie
Tel: +213 21 60 79 59
Faks: +213 21 60 79 61
 
Saygılarımızla,
Ankara Sanayi Odası