Cezayir Ticaret Heyeti - Ankara Sanayi Odası

Cezayir Ticaret Heyeti

Tarihi   :  28.09.2009
İşareti    : 5/5000 – 3497
Yanıt      : dim@aso.org.tr 
 

Sayın Üyemiz;

T.C. Başbakanlık Dış Ticaret Müsteşarlığı’ndan alınan bir yazıda, Devlet Bakanımız Sayın Zafer ÇAĞLAYAN’ın başkanlığında, iş adamlarının katılımıyla, ülkemiz.

ihraç ürünlerinin tanıtımı, ihracatçı firmaların dış pazardaki paylarında artış sağlanması, iki ülke iş çevreleri arasındaki yatırım ve işbirliği imkanlarının arttırılabilmesi amacıyla, Dış Ticaret Müsteşarlığı koordinatörlüğü, Türkiye İhracatçılar Meclisi organizasyonu ile İstanbul Maden ve Metaller İhracatçı Birlikleri Genel Sekreterliği tarafından 20-22 Ekim 2009 tarihlerinde Cezayir’e (Cezayir) yönelik bir “Ticaret Heyeti” organizasyonunun gerçekleştirileceği bildirilmektedir. 

Yazıda, Müteahhitlik, demir-çelik ürünleri, inşaat malzemeleri, taşıt araçları, otomotiv yedek parça, tekstil ve hazır giyim ürünleri, ev tekstili, plastik ve plastikten mamul eşya, temizlik ve kişisel bakım ürünleri, mineral yakıt ve yağlar, makine ve aksamları, elektrikli cihazlar, gübreler, tarım makineleri, mutfak eşyaları ve züccaciye, baklagiller, ilaç ve medikal, telekomünikasyon ürünleri sektörlerinde faaliyet gösteren ve uluslararası standartlara uygun ürünleri imal ve ihraç eden tüm firmaların katılmasının önerildiği ifade edilmektedir.  

Türk ve Cezayirli iş adamları arasında ikili iş görüşmelerinin gerçekleştirileceği ve iki ülke üst düzey yetkililerinin katılımıyla bir bilgilendirme seminerinin düzenleneceği belirtilmektedir.

Bu çerçevede, sözkonusu heyete katılmak isteyen üyelerimizin, 7 Ekim 2009 tarihine kadar İstanbul Maden ve Metaller İhracatçı Birlikleri Genel Sekreterliği’ne (Tel: 0212 4540939 – 4540992 / Faks: 0212 4540501 / E-Posta: ozdikish@immib.org.tr – ului@immib.org.tr ) başvurmaları hususunu bilgilerinize sunarız.

Saygılarımızla,

Ankara Sanayi Odası