CANTON FUARI 1. FAZ - Ankara Sanayi Odası

CANTON FUARI 1. FAZ

    28 Eylül 2016

Tarihi   : 28.09.2016

İşareti   : 05/5000- 1919

İrtibat : dim@aso.org.tr

Sayın Üyemiz,

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden (TOBB) alınan bir yazıda, İstanbul Ticaret Odası’nın yazısına istinaden, ülkemiz ihracatının arttırılması amacı ile uluslararası organizasyonların taşıdığı önem dikkate alınarak Çin Halk Cumhuriyeti’nin Guangzhou kentinde her yıl iki defa düzenlenen Canton Çin İthalat ve İhracat Fuarı Türkiye milli katılım organizasyonunun 2014 yılından itibaren İstanbul Ticaret Odası tarafından gerçekleştirildiği ifade edilmektedir.

Yazıda devamla, 120. Canton Fuarı 1. Faz’ın 15-19 Ekim 2016 tarihleri arasında gerçekleştirileceği, Türkiye milli iştirak alanında elektronik ve elektrikli ev aletleri, yapı-inşaat malzemeleri ve donanımları, makine ekipmanları sektörlerine yer verileceği ifade edilmektedir.

  1. Canton Fuarı 1. Faz katılım bedeline A’dan Z’ye tüm ana hizmetlerin (stand inşaatı, temel dekorasyon malzemeleri, nakliye ve gümrükleme organizasyonu, ürünlerin sigortalanması, fuar kataloğunda ve internette firma bilgilerinin yer alması, İstanbul Ticaret Odası’nca hazırlanacak katalogda firma bilgilerinin yer alması, ikram hizmetlerinden faydalanma imkanı vb.) dahil olduğu belirtilmektedir.

Katılımcı firmaların stand katılımının ve ulaşım bedelinin % 70’inin Ekonomi Bakanlığı desteği kapsamında yer aldığı bildirilmekte olup firmaların teşvik işlemlerinin İstanbul Ticaret Odası’nca takip edileceği ifade edilmektedir. Etkinliğe ilişkin broşür, katılım formu ve detaylı bilgi TOBB’un web sitesinin (www.tobb.org.tr) “Hizmetler/Uluslararası İş İmkanları-Ülke Duyuruları-Çin” bölümünde yer almaktadır.

 

Bilgilerinize sunarız.

Saygılarımızla,

Ankara Sanayi Odası