Brüksel Uluslararası Ve Avrupa Tahkim Odağı Hakkında - Ankara Sanayi Odası

Brüksel Uluslararası Ve Avrupa Tahkim Odağı Hakkında

Tarihi : 16.10.2014
İşareti : 4/5000-3046
İrtibat : ticaret@aso.org.tr 
 
Sayın Üyemiz;  
 
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden alınan bir yazıda, Belçika Büyükelçiliği’nin yazısına atfen; Belçika Büyükelçiliği ve Belçika Tahkim ve Arabuluculuk Merkezi (CEPANI) işbirliğiyle, 21 Ekim 2014 Salı günü saat 10.00’da, Ankara Çağdaş Sanatlar Merkezinde, “Brüksel, Uluslararası ve Avrupa Tahkim Odağı” adı altında bir tahkim konferansı düzenleneceği bildirilmektedir.
 
Yazıda devamla CEFANI adlı kuruluşun, Milletlerarası Ticaret Odası (ICC) Belçika Milli Komitesi (VBO/FEB) himayesinde 1969 yılında kurulduğu ve anlaşmazlık içerisindeki partilere tahkim ve arabuluculuk işlemlerinde idari destek hizmeti verdiği bildirilmektedir. Anılan konferansın amacının CEP ANI ve Brüksel’in önemli bir tahkim merkezi olarak rolünü anlatmak olduğu belirtilmektedir.
 
Söz konusu konferansa katılmak isteyen üyelerimizin katılımlarını 17 Ekim 2014 Cuma günü mesai bitimine kadar Belçika’nın Ankara Büyükelçiliğine (E-posta; ankara@diplobel.fed.be) katılımlarını iletmeleri gerekmektedir.
 
Konferans programı, Birliğin web sitesi (www.tobb.org.tr “Hizmetler/Uluslararası îş İmkânları – Ülke duyuruları – Belçika” bölümünde yer almaktadır.
 
 Bilgilerinize sunarız. 
 
Saygılarımızla,
Ankara Sanayi Odası