BEYAZ KOZA – ENGELLERE ÇÖZÜM DERNEĞİ”NİN DÜZENLEDİĞİ “1.BEYAZ KOZA BOWLİNG TURNUVASI” HK. - Ankara Sanayi Odası

BEYAZ KOZA – ENGELLERE ÇÖZÜM DERNEĞİ”NİN DÜZENLEDİĞİ “1.BEYAZ KOZA BOWLİNG TURNUVASI” HK.

 

Tarihi     : 20.01.2009
İşareti    : 6/5000 –
 404
 
Yanıt      : ticaret@aso.org.tr

Sayın Üyemiz;

Beyaz Koza – Engellere Çözüm Derneği ve Beyaz Eğitim Spor Kulübü Derneği’nden alınan bir yazıda; TÜİK raporlarına göre, Türkiye’de ortalama 8.5 milyon engelli bireyin  yaşadığı, bunun nüfusumuzun %12.5’luk bölümüne denk geldiği, bu kadar büyük bir orana sahip bir kitle için hepimizin yapabileceği bir şeyin mutlaka olduğu düşüncesiyle yola çıkan Beyaz Koza-Engellere Çözüm Derneği’nin engellilerin, eğitim, tedavi, bakım, sosyal hayata uyum, istihdam ve ekonomik gereksinim gibi haklarının korunması ve teminat altına alınması konularında çalışmalar yaptığı ifade edilmiştir.

Tüm engellilerin sorunlarına çözüm bulmak amacıyla kurulan Beyaz Koza-Engellere Çözüm Derneği’nin çalışmaları arasında yer alan ve Zihinsel engelli bireylerin spor yaparak sosyalleşmelerini sağlayabilmek amacıyla kurulan Beyaz Eğitim Spor Kulübü’nün, 31 Ocak 2009 Cumartesi günü saat 12:00-14:00 arasında Bilkent Roll House ev sahipliğinde, engellilikle ilgili duyarlılık ve farkındalık yaratmak, engelli bireylerin yapabileceklerine dikkat çekmek üzere “1.Beyaz Koza Bowling Turnuvası” düzenleyeceği bildirilmiştir.

Engelli bireylerin spor yapmasını desteklemek amacıyla kurulan Beyaz Eğitim Spor Kulübü’nün etkinliğin organizasyonunu üstlendiği, Beyaz Koza – Engellere Çözüm Derneği’nin ise, etkinlikten elde edilecek gelirin engelli bireylerin ve sporcuların rehabilitasyon ve eğitim giderlerinin karşılanması için kullanılmasını sağlayacağı, Turnuvanın amacına ulaşması ve Turnuva giderlerinin karşılanması için GSGM Sponsorluk Yönetmeliği kapsamında Turnuvaya katılacak firma ve kurumların turnuvaya sponsor olmalarının talep edildiği, Bu kapsamda da 4 sponsorluk türü belirlendiği ifade edilmiştir.

  • Platin sponsorluk 

20.000 TL bağışla Platin Sponsor olunacağı ve turnuvanın platin sponsorun adı ile anılacağını,

  • Altın sponsorluk

10.000 TL bağışla Altın Sponsor olunacağı ve yarışmacı formalarının üstünde altın sponsorun adının yer alacağı,

  • Gümüş sponsorluk

5000 TL bağış ile Gümüş Sponsor olunacağı ve basılı afişlerde gümüş sponsorların adlarının yer alacağı,

  • Bronz sponsorluk 

1000 TL bağış ile Bronz Sponsor olunacağı ve basın bültenlerinde bronz sponsorların adlarının  yer alacağı ifade edilmiştir.

Türkiye Bowling Federasyonun görevlendireceği hakemlerin denetiminde ve uluslararası kurallara uygun olarak düzenleneceği ifade edilen, sosyal sorumluluk anlayışı içerisindeki şirket ve kurumlar arasında gerçekleştirilecek olan turnuvada dört kişiden oluşacak firma takımına Dernekçe engelli bir bireyin katılımı sağlanacak ve bu şekilde oluşacak beş kişilik takımların mücadelesi sağlanacaktır.

Yazıda, sözkonusu Turnuvaya, Ankara Sanayi Odası üyesi firmaların uygun bulacakları sponsorluk bedelini ödeyerek, kendi firma çalışanlarından oluşturacakları 4 kişilik takımlarla katılmaları arzu edildiği ifade edilmiştir.

Basının da yer alacağı, Türkiye Bowling Federasyonu’nun gözetiminde ve Roll House’un ev sahipliğinde düzenlenecek Turnuvaya Sponsorluk Yönetmeliği çerçevesinde yapılacak sponsorluk katkısı % 100 gider yazılabilecektir.

Turnuvaya katılmak isteyen üyelerimiz, Beyaz Koza – Engellere Çözüm Derneği’nin 0 (312) 229 72 00 no.lu telefonundan Sn. Bahar ALKAN ile görüşerek detaylı bilgi alabilirler.

Bilgilerinize sunarız.

Saygılarımızla,

Ankara Sanayi Odası

Ek:

-Turnuva Katılım Formu için tıklayınız.

-Sponsorluk Yönetmeliği için tıklayınız.