Belçika’ya Türk İşadamları Heyeti Ziyareti Hk. - Ankara Sanayi Odası

Belçika’ya Türk İşadamları Heyeti Ziyareti Hk.

Tarihi     : 18.03.2011
İşareti    : 05/5000-915
 
Sayın Üyemiz,
 
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden alınan bir yazıda, DEİK/Türk – Belçika İş Konseyi tarafından 11-13 Mayıs 2011 tarihlerinde Belçika’da Brüksel, Flaman (Gent) ve Valon bölgelerine bir Türk işadamları heyeti ziyareti gerçekleştirilmesi planlandığı bildirilmektedir.

Avrupa’nın en önemli ihracatçı ülkelerinden olan Belçika’nın dış ticaretindeki başlıca kalemler makine ve mekanik cihazlar, kimya ve eczacılık ürünleri, metal ve metalden ürünler, gıda ürünleri, kimyasallar, eczacılık ürünleri, ulaştırma teçhizatı ve petrol ürünleridir. Bunun yanısıra, dünyanın elmas merkezi olarak kabul edilen Anvers’in Belçika’da bulunması nedeniyle, kıymetli taş işleme ve mücevherat da iki ülke arasında yatırım ve ticaret açısından potansiyel teşkil etmektedir. Ayrıca turizm, gayrimenkul, lojistik hizmetleri, yenilenebilir enerji, gemi inşaa sanayii alanlarında işbirliği imkanları önem taşımaktadır.

Yatırım ve ticari ilişkileri geliştirmek amacıyla düzenlenecek olan bu ziyarete yeni pazar açılımları arayan firmaların katılımında fayda görülmektedir. Katılım sağlamayı arzu eden ilgili üyelerimizin ekteki form aracılığıyla 1 Nisan 2011 tarihine kadar DEİK’e (Canan Özbay, Tel: 0212.3395074, E-mail: cozbay@deik.org.tr) bilgi vermeleri gerekmektedir.
 
Bilgilerinize sunarız.
 
Saygılarımızla,
Ankara Sanayi Odası