Belçika’ya İş Adamları Ziyareti - Ankara Sanayi Odası

Belçika’ya İş Adamları Ziyareti

Tarihi     : 29.12.2008
İşareti    : 5/5000 –
4936
Yanıt      : dim@aso.org.tr  

 


Sayın Üyemiz;  

 

Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu’ndan alınan bir yazıda, Türk – Belçika İş Konseyi tarafından 2009 yılı Mart ayında Belçika’da Brüksel, Flaman ve Valon bölgelerine sektörel bir ziyaretin gerçekleştirilmesinin planlandığı belirtilmektedir.  

Avrupa’nın en önemli ihracatçı ülkelerinden olan Belçika’nın başlıca ithalat kalemleri gıda ürünleri (balık ve deniz ürünleri , süt ve süt ürünleri, sebze-meyve, baharat, tahıl) çimento, mineraller, deri, plastik ve kauçuk ile kimyasal ürünlerdir. Tekstil, demir-çelik, ile mobilya ürünlerini de yurtdışından temin eden Belçika pazarı, AB standartlarında üretim yapan Türk sanayicileri için işbirliği olanakları sunmaktadır. Bunun yanısıra, dünyanın elmas merkezi olarak kabul edilen Anvers’in Belçika’da bulunması nedeniyle, kıymetli taş işleme ve mücevherat da iki ülke arasında yatırım ve ticaret açısından potansiyel teşkil etmektedir. Ayrıca turizm, gayrimenkul, lojistik hizmetleri, enerji (yenilenebilir enerji), gemi inşaa sanayii alanlarında işbirliği imkanları önem taşımaktadır.  

Bu çerçevede ziyarete katılmak isteyen üyelerimizin  ekteki form aracılığıyla DEİK’e (Canan Özbay, Tel: 0212.3395074, E-mail: cozbay@deik.org.tr) bilgi vermeleri hususunu bilgilerinize sunarız.    

Saygılarımızla, 

 

Ankara Sanayi Odası  

Ek : Form için tıklayınız