Belçika Flaman Bölgesi Başbakanı Kris Peeters’ın Türkiye Ziyareti Vesilesiyle Türk – Belçi - Ankara Sanayi Odası

Belçika Flaman Bölgesi Başbakanı Kris Peeters’ın Türkiye Ziyareti Vesilesiyle Türk – Belçi

Tarihi     : 31.05.2010
İşareti    : 5/5000-1749
 
Sayın Üyemiz, 
 
Belçika Flaman Bölgesi Yatırım ve Ticaret Ataşeliği’nden alınan bir yazıda, Belçika Flaman Bölgesi Başbakanı Kris Peeters’ın 7-10 Haziran 2010 tarihlerindeki Türkiye Ziyareti vesilesiyle 8 Haziran Salı günü saat 09.30’da TOBB Merkez Bina’da ‘Türk – Belçika İş Forumu’nun gerçekleştirileceği belirtilmektedir.
 
İnşaat/altyapı, lojistik, yenilenebilir enerji ve çevre teknolojileri alanında faaliyet gösteren firmalardan oluşan Flaman işadamları heyetinin bilgileri ilişikte dikkatinize sunulmaktadır. Bölge firmalarının inşaat ve altyapı, özellikle arazi ıslahı, liman ve su yollarının geliştirilmesi alanlarında dünya liderlerleri arasında olduğu, halihazırda Güney Amerika ve Asya Pasifik’te önemli projelerde yer aldıkları ifade edilmektedir. Yüksek geri dönüşüm ve atık arıtma oranları dolayısıyla, Flaman firmaların çevre teknolojileri alanında önemli birikime sahip oldukları bildirilmektedir.
 
Aşağıda taslak programı iletilen sözkonusu İş Forumu’na ve ikili görüşmelere katılımak isteyen üyelerimizin katılım teyitlerini ekteki form aracılığıyla 4 Haziran Cuma mesai bitimine kadar Belçika Flaman Bölgesi Yatırım ve Ticaret Ataşeliği’ne (Tel: 212 293 99 17, Faks: 212 293 99 27, E-mail: istanbul@fitageny.com) iletilmeleri gerekmektedir.

Bilgilerinize sunarız. 
 
Saygılarımızla,
Ankara Sanayi Odası  
 
 
 
 
Taslak Program:
09.00 Kayıt
09.30 Açılış Oturumu
– Kris Peeters, Belçika Flaman Bölgesi Başbakanı
– Rıfat Hisarcıklıoğlu, TOBB Başkanı
– Flaman Bölgesi Firmalarının Sunumu
10.15 Paralel Atölyeler
1. Atölye: İnşaat ve Lojistik Sektörü İşbirliği Fırsatları
2. Atölye: Çevre Teknolojileri ve Yenilenebilir Enerji İşbirliği Fırsatları
13.00 Öğle Yemeği
14.00 İkili Firma Görüşmeleri