Başbakanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan’ın Pakistan Ziyareti hk. - Ankara Sanayi Odası

Başbakanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan’ın Pakistan Ziyareti hk.

Tarihi     : 21.10.2009
İşareti    : 5/5000 – 3700
Yanıt      : dim@aso.org.tr  
 
 
Sayın Üyemiz,  
 
Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu’ndan alınan bir yazıda, Başbakanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın 24-26 Ekim 2009 tarihlerinde Pakistan’ın başkenti İslamabad’a resmi bir ziyaret gerçekleştirmesinin öngörüldüğü belirtilmektedir.
 
Söz konusu ziyaret esnasında, DEİK/Türk-Pakistan İş Konseyi ve Pakistan Yatırım Kurulu ve Pakistan Sanayi ve Ticaret Odaları Federasyonu (FPCCI) işbirliği ile, iki ülkenin Başbakanlarının ve kısıtlı sayıda Türk ve Pakistanlı üst düzey işadamlarının katılımıyla, 25 Ekim 2009 tarihinde bir CEO Toplantısı ve ikili iş görüşmeleri düzenlenmesinin planlandığı ifade edilmektedir. Bu çerçevede, başta hidroelektrik, tekstil, gıda ve gıda işleme, inşaat-müteahhitlik, makina sanayii alanlarında olmak üzere Pakistan’da yatırım yapmak veya Pakistanlı firmalar ile işbirliği geliştirmek isteyen firmaların üst düzey temsilcilerinin ziyarete katılımlarının yararlı olacağı değerlendirilmektedir.
 
Bahse konu ziyaretin programı ve katılım koşullarının bilahare iletileceği bildirilmektedir. Ziyarete katılmak isteyen firmaların ilişikte bulunan ön katılım formunu doldurarak 22 Ekim 2009 Perşembe günü mesai bitimine kadar kadar DEİK’e iletmeleri (Faks: 212. 270 35 92 veya ibenek@deik.org.tr) gerekmektedir.
 
Saygılarımızla,
Ankara Sanayi Odası