Başbakan Yardımcımız Sn. Bülent Arınç’ın Katılımıyla Türk – Moğol İş Konseyi Ortak Toplant - Ankara Sanayi Odası

Başbakan Yardımcımız Sn. Bülent Arınç’ın Katılımıyla Türk – Moğol İş Konseyi Ortak Toplant

    17 Mayıs 2010

Tarihi     : 17.05.2010
İşareti    : 03.1/5000-1606
 
Sayın Üyemiz,
 
Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu’ndan alınan bir yazıda, Türkiye ile Moğolistan arasında ticari ve ekonomik işbirliğinin en kısa sürede arzu edilen seviyelere çıkarılmasına önemli katkı sağlayacağı düşünülen DEİK / Türk – Moğol İş Konseyi Ortak Toplantısının  21 Haziran 2010 tarihinde Başbakan Yardımcısı ve Devlet Bakanı Sayın Bülent Arınç’ın katılımıyla Moğolistan’ın başkenti Ulanbator’da ekteki taslak program doğrultusunda gerçekleşmesi öngörüldüğü bildirilmektedir.
 
KOSGEB tarafından verilen “İhracat amaçlı Yurtdışı İş Gezisi (İYİG) Programı Katılım Desteği” için İş Konseyi gerekli girişimlerde bulunmuştur ve katılım sağlayan firmalarımızın ulaşım ve konaklama giderleri KOSGEB tarafından belirlenen oranlarda iadesi yapılacağı belirtilmektedir.
 
Söz konusu organizasyona katılım ücreti toplamı 800 dolar olarak belirlenmiş olup, bu bedele 5 yıldızlı otelde 5 gece konaklama (single standart oda)  İş Konseyi Toplantısı, ikili iş görüşmeleri, ziyaretler Moğolistan’daki Türk Anıtları gezisi, tesis / firma, bakanlık ziyaretleri transferler, tercüme (Türkçe – Moğolca) paket olarak içermektedir. Katılmayı düşünen üyelerimizin DEİK’in TL ya da dolar banka hesabına yatırarak ilgili banka dekontunu ve katılım formunu  en geç 10 Haziran 210, günü mesai bitimine kadar DEİK’e (İlgili Kişi: Adem Kula Tel: 212 339 50 83. Faks: 212 270 37 84. E-Posta: akula@deik.org.tr) iletmeleri gerekmektedir.
 
Bilgilerinize sunarız.
 
Saygılarımızla,
Ankara Sanayi Odası