Bankacılık Sektöründe Rekabet Hukuku Uygulaması Paneli - Ankara Sanayi Odası

Bankacılık Sektöründe Rekabet Hukuku Uygulaması Paneli

    16 Kasım 2012

Tarihi  : 16.11.2012
İşareti : 05/5000-3480
İrtibat : dim@aso.org.tr 
 
Sayın Üyemiz,
 
ICC Türkiye Milli Komitesi’nden alınan bir yazıda, her ne kadar 2001 yılında ülkemize özgü yaşadığımız ekonomik krizden çıkardığımız derslerle, bugün tartışılan reform ve kararlılığın Türkiye’de büyük ölçüde hayata geçirilmiş olduğu söylenebilecek olsa bile, Rekabet Kurulu’nun bankalara yönelik ilk geniş çaplı soruşturması bu alanda daha alınması gereken önemli bir mesafe olduğu yönündeki iddiaları gündeme getirildiği ifade edilmektedir. ICC Türkiye Milli Komitesi olarak bu konuları 19 Aralık 2011 tarihinde İstanbul’da gerçekleştirdiğimiz konferans ile gündeme taşıyacakları belirtilmektedir.
 
Bankacılığa yönelik bu iki farklı koldan gerçekleşen devlet faaliyetinin, birbirini destekleyip desteklemediği, desteklemediği ve çakıştığı noktalarda nasıl bir yol izlenmesi gerektiği, tüm düzenlenen sektörlerde olduğu gibi Türk Bankacılık Sektöründe de tartışmalı bir konu. ICC Milli Komitesi olarak amacının hukukçu, iktisatçı, akademisyen ve pratisyenlerden oluşan yetkin bir katılımcı kadrosu ile bu tartışmalar konusunda olası bir uzlaşı noktası ortaya çıkarabilmek olduğu bildirilmektedir. Bu amaca yönelik olarak, 23 Kasım 2012 tarihinde TOBB İstanbul Hizmet Binası’nda, “Bankacılık Sektöründe Rekabet Hukuku Uygulaması” başlıklı bir Panel düzenleyeceği ifade edilemektedir.
 
Panele ilgi duyan üyelerimizin ekte bulunan kayıt formunu en geç 22 Kasım 2012 tarihine kadar ICC Türkiye Milli Komitesi’ne faks (0 312 219 42 58) veya e-posta (icc-tr@tobb.org.tr) göndermeleri gerekmektedir.
 
Bilgilerinize Sunarız
 
Saygılarımızla
Ankara Sanayi Odası