BAHREYN MALİYE BAKANI ASO 1. OSB’de

    3 Mart 2017

Bahreyn Maliye Bakanı Şeyh Ahmed Bin Mohammed Al Khalifa ve beraberindeki heyet ASO 1. Organize Sanayi Bölgesini ziyaret etti.
Ankara Sanayi Odası Nurettin Özdebir ziyarette önce Ankara sanayisi ve ASO 1. OSB hakkında Bahreyn’li Bakan’a bilgi verdi.
ASO 1. OSB’nin Türkiye’nin en iyi organize sanayi bölgelerinden birisi olduğunu belirten Özdebir, “Bölgemiz değişik sektörlerde faaliyet gösteren 270 fabrikasıyla, 35.000 kişiye doğrudan istihdam olanağı sağlamaktadır” dedi.
Türkiye ile Bahreyn arasındaki ticaret hacminin çok düşük olduğunu ve bu ticaret hacminin artırılması gerektiğini belirten Özdebir ,”Ankara’nın gelişen sanayi altyapısı, üretim kabiliyeti ile Türk sanayisinde öne çıkan şehirlerden birisi haline geldi. Türkiye’de üretilen yüksek teknoloji ürünlerin yüzde 20’si burada üretilmektedir. Bu anlamda Ankara diğer şehirlerden farklı bir konumda. Ankara, birçok sektörde üretim yapan firmalarıyla çok önemli bir üretim merkezi haline geldi. Bahreyn ile sanayi alanında işbirliğinin geliştirilmesi konusunda her türlü desteğe hazırız” diye konuştu.
Bahreyn Maliye Bakanı Şeyh Ahmed Bin Mohammed Al Khalifa ise Türkiye, sanayileşme sürecinde dev adımlar attı. Bu adımları burada yerinde görmek şahsımız ve ülkemiz adına oldukça büyük bir fırsat oldu. Bugün burada olmamız, bir sonraki adımlarımız için başlangıç olacaktır. Burada edindiğimiz izlenimleri ülkemizde uygulamak istiyoruz. Buradaki misafirperverlikten dolayı çok mutlu olduğumuzu belirtmek isteriz” diye konuştu.

Konuşmalardan sonra Bahreyn Maliye Bakanı Şeyh Ahmed Bin Mohammed Al Khalifa, ASO Başkanı Nurettin Özdebir ile birlikte bölgede yer alan Hidromek, Nurol Makina, Aydın Yazılım firmalarını ziyaret etti.

IMG_4178 IMG_4192 IMG_4234
IMG_4239 IMG_4273