Bağdat Uluslararası Makine ve Yan Sanayi Fuarıve Bağdat Uluslararası İnşaat; İnşaat Makine - Ankara Sanayi Odası

Bağdat Uluslararası Makine ve Yan Sanayi Fuarıve Bağdat Uluslararası İnşaat; İnşaat Makine

Tarihi     : 24.02.2010
 
İşareti    : 5/5000 – 660
Yanıt      : dim@aso.org.tr  
 
 
Sayın Üyemiz, 
 
Forum Fuarcılık ve Geliştirme A.Ş.’den alınan bir yazıda, 2-5 Haziran 2010 tarihleri arasında uluslararası bir platformda Bağdat Uluslararası Makine ve Yan Sanayi Fuarı ile Bağdat Uluslararası İnşaat, İnşaat Makineleri, Yapı Malzemeleri ve Elektrik Fuarı’nın Türkiye ulusal katılım organizasyonunun Forum Fuarcılık tarafından gerçekleştirileceği belirtilmektedir.
 
Irak’ın yeniden yapılanma sürecinde tüm dünya için gözde bir pazar olarak dikkatleri üzerine çektiği, yönetimden halka kadar Türkiye’ye yönelik olumlu imajın ve coğrafi yakınlığın sağladığı lojistik avantajların, Türk ihracatçılarının Irak’ta en etkin işadamı grubunu oluşturmasının, Türk ürünlerinin Irak piyasasında tercih ediliyor olmasının, Türkiye’nin bu ülkedeki etkisini güçlendirici nitelikte olduğu ifade edilmektedir.
 
Dünyanın ve tabiki Türkiye’nin içinde bulunduğu ekonomik krizde ülke %76 artmasının dikkat çekici olduğu ve ihracat yaptığımız ülkeler listesinde 2009’un ilk çeyreğinde 2. sırada olduğu bildirilmektedir.
 
Söz konusu fuarlara katılmak veya fuarlar hakkında ayrıntılı bilgi almak isteyen üyelerimizin Forum Fuarcılık (Başak Gökçeoğlu, Tel: 0312 446 08 22, E-mail:basak@forumfuar.com) ile irtibata geçilmeleri hususunu bilgilerinize sunarız.
 
Saygılarımızla,
Ankara Sanayi Odası