Azerbaycan’a Bölgesel Ziyaret (Gence – Göranboy) - Ankara Sanayi Odası

Azerbaycan’a Bölgesel Ziyaret (Gence – Göranboy)

Tarihi     : 21.10.2009
İşareti    : 5/5000 – 3701
Yanıt      : dim@aso.org.tr  
 
 
Sayın Üyemiz,  
 
Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu’ndan alınan bir yazıda, DEİK / Türk-Azerbaycan İş Konseyi tarafından iki ülke arasındaki ticari ve ekonomik ilişkileri yeni bir boyuta taşıyarak bölgesel işbirliğini geliştirmek amacıyla gerçekleştirilen bölgesel ziyaretlerden üçüncüsünün Azerbaycan’ın Gence ve Göranboy bölgelerine düzenleneceği belirtilmektedir.
 
Azerbaycan Yatırım ve İhracatı Teşvik Fonu (Azpromo)’nun destekleri ile düzenlenecek olan söz konusu ziyaretin 1 – 5 Kasım 2009 tarihleri arasında gerçekleştirileceği, ekteki taslak program uyarınca Gence’de ve Göranboy’da yerel yönetim ile görüşmeler, işadamları ile toplantı ve tesis ziyaretlerinin yapılmasının öngörüldüğü ifade edilmektedir.
 
Seyahat çerçevesinde ziyaret edilecek bölgelerde yatırım ve işbirliği açısından sanayi, tekstil, inşaat, tarım ve gıda işleme (sebze, çay, tütün, narenciye, hayvancılık vs.), şarap üretimi, sağlık turizmi gibi sektörlerin elverişli alanlar olarak öne çıktığı bildirilmektedir.
 
Söz konusu ziyaretin katılım bedeli ön katılım teyidi veren firma temsilcilerine bilahare bildirilecektir.
 
Ziyarete katılmak isteyen üyelerimizin ekteki katılım formunu doldurularak en geç 26 Ekim 2009, Pazartesi günü mesai bitimine kadar DEİK’e (Nurengiz Eşki, tel. 0212-339 50 54, faks: 0212-270 37 84, e-mail: neski@deik.org.tr) iletmeleri gerekmektedir.
 
Bilgilerinize sunarız.
 
Saygılarımızla,
Ankara Sanayi Odası