Avrupa Nükleer Araştırma Merkezi (CERN) – Türkiye Üniversite Ve Sanayi İşbirliği Konferansı - Ankara Sanayi Odası

Avrupa Nükleer Araştırma Merkezi (CERN) – Türkiye Üniversite Ve Sanayi İşbirliği Konferansı

    31 Mart 2016

Tarih:30.03.2016
İşareti: 05/ 5000-770
İrtibat: dim@aso.org.tr 

 
Sayın Üyemiz, 
 
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden (TOBB) alınan bir yazıda Avrupa Nükleer Araştırma Merkezi’nde (CERN) 2017-2023 yılları arasında yapılacak ve toplam bütçeleri 879M Doları aşan iki dev projenin tanıtımı için, CERN üst düzey yöneticilerinin Ankara’ya bir ziyarette bulunacağı bildirilmektedir.
 
Bu bahisle, Türkiye Atom Enerjisi Kurumu (TAEK) işbirliğinde TOBB-CERN Sanayi İrtibat Ofisi tarafından 14 Nisan 2016 Perşembe günü, 09:00 – 18:00 saatleri arasında TOBB ev sahipliğinde “CERN – Türkiye Üniversite ve Sanayi İşbirliği Konferansı” düzenleneceği duyurulmaktadır.
 
CERN deki en büyük 4 deneyden birisi olan CMS Dedektörü (http://cms.web.cern.ch/ile dünyanın en büyük ve yüksek enerjili parçacık hızlandırıcısı LHC de (https://cds.cern.ch/record/2062983/) yapılacak  ekipman iyileştirme / değiştirme çalışmalarının anlatılacağı ilgili konferans programı ekte yer almaktadır.
 
Katılımın ücretsiz olduğu ve simültane tercüme hizmetinin de sağlandığı ilgili konferansa kayıt yaptırmak ve detaylı bilgi almak isteyen üyelerimizin, www.tobb.org.tr/cernkayit adresinden kayıt işlemlerini gerçekleştirmeleri hususunu bilgilerinize sunarız.
 
Saygılarımızla,
Ankara Sanayi Odası