ASO’nun Minik Öğrencileri Mezun Oldu

    13 Mayıs 2018

Ankara Sanayi Odası’nın okul öncesi eğitim alanındaki önemli projelerinden biri olan anaokulu 64 öğrencisini mezun etti.

ASO 1. OSB Anaokulu 2017-2018 eğitim ve öğretim yılını düzenlenen yılsonu gösterisi ve mezuniyet töreniyle tamamladı. Mezun olan öğrencilere diplomalarını, ASO Başkanı Nurettin Özdebir verdi. ASO 1. OSB’de düzenlenen mezuniyet törenine Özdebir’in yanısıra, ASO 1. OSB Yönetim Kurulu Üyesi Serdar Tütek, çok sayıda veli ve minik öğrenciler katıldı.

Mezuniyet töreninde konuşan ASO Başkanı Nurettin Özdebir, Okulun ikinci mezuniyet törenini gurur ve heyecanla yaşadıklarını dile getirdi. Çocukların burada aldıkları eğitim ve deneyimin yaşamlarının bundan sonraki sürecine de yansıyacağını dile getiren Özdebir, “İnsanlarımızda çok ciddi bir beceri eksikliği var. Yavrularımızın bu beceri eksikliğini yaşamaması ve onları geleceğe daha iyi hazırlayabilmek için ince motor kaslarını geliştirecek, onlara üç boyutlu görebilmeyi, algılayabilmeyi, alet hakimiyeti sağlayabilecek becerileri kazandıracak, eğlenceli ve onlara hayatı kazandıracak bir okul hayal etmiştik. Bu hayalimizi gerçekleştirdik. Bu yavrularımız minik ahşap atölyesinde oyuncaklar yaptılar. Bu oyuncakları anne-babalarına sattılar ve para kazandılar. Sonra da yıl sonunda kitaplar geldi büyük heyecanla ceplerinden paralarını çıkartıp kitapları satın aldılar. Bu aslında önemli bir girişimcilik eğitimi. Yani kültürel tasarım sahibi olmayı, emeğinin karşılığını alabilmeyi ve kazandığı parayı harcamayı bu yaşta öğretiyoruz. Ben ülkemizin geleceğinden yavrularımızın geleceğinden son derece ümitliyim. İnşallah geleceğin bilim adamları, mühendisleri, doktorları, siyasetçileri olacaklar. Onlarla gurur duyuyorum” diye konuştu.

Konuşmaların ardından 3,4 ve 5 yaş gruplarındaki anaokulu öğrencileri çeşitli  dans gösterileri yaparak büyükleri kendilerine hayran bıraktı.

IMG_5328 IMG_5341 IMG_5359
IMG_5368 IMG_5386 IMG_5372
IMG_5389 IMG_5408 IMG_5421