ASO’DAN İSRAİL’E KINAMA

    15 Mayıs 2018

Ankara Sanayi Odası Başkanı Nurettin Özdebir,  İsrail’in dün Kudüs’te gerçekleştirdiği ve 58 Filistinli’nin yaşamını yitirdiği saldırıyı sert bir biçimde kınadı. Özdebir,  uluslararası toplumu da bu vahşete tepki vermeye çağırdı.

Bu vahşetin gerçekleşmesinde ABD’nin de büyük rolü bulunduğunu ifade eden Özdebir, “ABD, uluslararası hukuku ve BM kararlarını hiçe sayarak büyükelçiliğini Kudüs’e taşıma kararıyla, barışa ve kardeşçe yaşam umuduna ağır bir darbe vurmuştu. Dolayısıyla olayların bu noktaya gelmesinin en büyük sorumlularından biri de ABD’dir” dedi.

Özdebir şöyle devam etti:

“ABD’nin bu hatalı kararından vazgeçmeyerek dün Büyükelçiliğini açmasını protesto eden ve tepkilerini demokratik yollarla göstermeye çalışan Filistin halkına ateş açarak 58 insanın ölümüne, binlercesinin yaralanmasına yol açan İsrail, tüm dünyaya çirkin yüzünü bir kez daha göstermiştir. İsrail, masum insanları katlederek, zulmederek İslam dünyasını Kudüs davasından vazgeçiremeyecektir. Bütün semavi dinlerce kutsal olan Kudüs’ün bir tek siyonistlere bırakılması mümkün değildir. İsrail’in bu vahşi saldırısını lanetle kınıyor, uluslararası toplumu da bu vahşete tepki vermeye çağırıyoruz.”

Türk milletinin her zaman Filistin halkının yanında olduğu da belirten Özdebir,  Saldırıda ölenlere Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifa diledi.