ASO’DAN ENGELSİZ YAŞAM’A DESTEK

    29 Mayıs 2018

Ankara Sanayi Odası, sosyal sorumluluk yaklaşımıyla, Saray Engelsiz Yaşam, Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’ne çeşitli yardımlarda bulunarak, “Engelsiz Yaşam” için destek oldu.

Ankara Sanayi Odası uzun bir süredir Ramazan ayında üyelerine iftar yemeği vermek yerine, çeşitli sosyal sorumluluk projelerine destek olmaya çalışıyor. Bu çerçevede Kızılay Aşevleri başta olmak üzere, dargelirli bölgelerdeki iftar çadırlarına  destek veren ASO, bu yıl hem Saray Engelsiz Yaşam, Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’nde yaşayan engelli vatandaşlara yemek verme kararı aldı, hem de bu merkezde kalan vatandaşların çeşitli ihtiyaçlarını gidermek için yardım yaptı.

Saray Engelsiz Yaşam, Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’nin ASO tarafından temin edilen çeşitli ihtiyaçları, ASO Başkan Yardımcısı Mete Çağlayan tarafından Saray’daki merkeze teslim edildi. Merkez Müdürü Bekir Demiryılmaz ve yöneticilerle görüşen Mete Çağlayan, iftar yemekleri yerine bu tür sosyal sorumluluk projelerinin içinde olmaya devam edeceklerini belirterek, “Aldığımız bu karar üyelerimiz tarafından da çok olumlu karşılanmıştır.  Bizim yaptığımız bu tür katkılara zaman zaman üyelerimiz de kendi firmaları kanalıyla destek olmaktadır. Bu yaklaşımımızın Ramazan Ayı’nın ruhuna daha uygun olduğunu düşünüyoruz. Bu tür desteklerimizi sürdürmeye devam edeceğiz” dedi.

Merkez’de yeralan bazı çocuklara çeşitli hediyeler de veren Çağlayan, burada yeralan  atölyeleri de ziyaret ederek, engelli vatandaşlarımız tarafından yapılan ürünleri inceledi. Çağlayan, ziyareti sırasında Merkez’de tespit ettiği bazı eksikleri de ASO üyelerine aktaracağını belirterek, onlardan da destek alma sözü verdi.

1 UZP_3742
UZP_3752 UZP_3789