ASO’DA KADINLAR GÜNÜ’NDE 44 KADINDAN ÖZEL SERGİ

    9 Mart 2018

Ankara Sanayi Odası özel bir günde özel bir sergiye daha ev sahipliği yaptı.

ASO Kültür Merkezi’nde 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle 44 Kadın Sanatçının eserlerinden oluşan “Kadın” temalı Karma Sergi’nin açılışı yapıldı. 

Serginin açılışına ASO Başkanı Nurettin Özdebir ile esi Oya Özdebir,  TÜSİAV Başkanı Veli Sarıtoprak, ASO Başkan Yardımcısı Mehmet Doğanlar ve çok sayıda sanayici ve sanatsever katıldı.

Serginin açılışında konuşanı ASO Başkanı Nurettin Özdebir’in eşi Oya Özdebir, kadınların aile birliğinin temel direği olmasının yanısıra sosyal hayatı da yönlendirdiğini söyledi. Kadınların, çocukları yetiştirmeleri nedeniyle hayata da etki ettiklerini kaydeden Özdebir, “Bir anne olarak bu güzel eserlerin arasında bulunmaktan dolayı gurur duyuyorum. Kadın gücünün, ülkemiz ve dünya kardeşliğinde, nezaketi tesis edebilecek en büyük güç olduğuna inancım tam. Bu noktada sanatın evrenselliğine, birleştiriciliğine ve hoşgörü sınırlarını arttırdığına da inanıyorum. Yaradılış bir sanat. Bu nedenle sanatsız bir yaşam olamayacağına inanan biriyim. Şimdi, bu sanatçı kardeşlerimizin eserlerini zevkle seyredeceğiz. Gönlümüzü doyuracak, koşturmalarla dolu yaşamımıza renk katacak olan bu eserler ruhumuzu da tatmin edecek. Sergiye katılan sanatçılarımız ve tüm kadınlarımızın dünya kadınlar gününü kutluyorum.” diye konuştu.

Ankara Sanayi Odası Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen 44 kadın sanatçının 44 eserinden oluşan “Kadın” temalı karma sergi ay sonuna kadar açık kalacak. Sergide her sanatçının resim, seramik ile heykel’den oluşan birer eseri sergilenecek.

1IMG_1032IMG_1055
IMG_1060IMG_1066IMG_1070
IMG_1092IMG_1148IMG_1152
IMG_1163IMG_1166IMG_1172
IMG_1174