ASO’da Hurdadan Heykel Sergisi

    14 Şubat 2018

Ankara Sanayi Odası çok özel bir sergiye ev sahipliği yaptı. Türkiye’nin en büyük iş makinası üreticisi Hidromek Tasarım Stüdyosu Ekip Lideri ve Heykel Sanatçısı Asaf Erdemli’nin hurda parçalardan meydana getirdiği heykel sergisi ASO Kültür Merkezi’nde açıldı.

Serginin açılışına ASO Başkanı Nurettin Özdebir, TÜSİAV Başkanı Veli Sarıtoprak, ASO Başkan Yardımcısı Mehmet Doğanlar, Hidromek Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Basri Bozkurt, GGYD Başkanı Nezih Allıoğlu ve çok sayıda sanatsever katıldı.

Serginin açılışında konuşan ASO Başkanı Nurettin Özdebir, ASO olarak özel bir sergiye daha ev sahipliği yapmaktan memnuniyet duyduğunu belirtti. Heykellerin tek tek hurda parçalardan meydana geldiğini dile getiren Özdebir, “İşlevini yitirmiş, görevini tamamlamış endüstriden geriye kalan, atıl durumdaki nesneyi yeniden hayatın içine sokmak, değer kazandırmak, estetik bir eser haline dönüştürmek sanatçılarımızın yaratıcılığını göstermesi açısından da çok önemli” diye konuştu.

Hurda parçalardan meydana gelen Asaf Erdemli Heykel Sergisi, ASO Kültür Merkezi’nde 28 Şubat tarihine kadar açık kalacaktır.

Erdemli, Ford Otosan Dizayn Stüdyoda kil modelci olarak 2008-2013 yıllarında görev yaptıktan sonra, 2013 yılında Hidromek Dizayn Stüdyoda kil modelci ve stüdyo ekip lideri olarak halen çalışmaya devam ediyor. 2012’den beri özel atölyesinde heykel çalışmalarına devam eden Asaf Erdemli, birçok karma sergide yer aldı, yurt içinde ve yurt dışında birçok kurum ve özel koleksiyonda eserlerini sergiledi.

 

1 2 IMG_4378
IMG_4387 UZP_3563 UZP_3570