ASO Yüksek İstişare Kurulu İlk Toplantısını Gerçekleştirdi

    17 Ekim 2018

Ankara Sanayi Odası Yüksek İstişare Kurulu, oluşumunun ardından ilk toplantısını   Nurettin Özdebir başkanlığında gerçekleştirdi. TOBB’un yeni düzenlediği mevzuat çerçevesinde oluşturulan Yüksek İstişare Kurulu’nda Türkiye ve Ankara ekonomisine yön veren iş adamları yer alıyor. Yılda en az iki kere toplanacak kurulda sanayicileri ilgilendiren konular ele alınarak çözüme ilişkin öneriler geliştirilecek.

Toplantının açılışında bir konuşma yapan ASO Başkanı Nurettin Özdebir, Yüksek İstişare Kurulu’nun görevleri hakkında bilgi verdi. Kurulun ortak akılla hareket edip ülke ekonomisine katkı sağlayacak görüşler oluşturacağını belirten Özdebir,” Sizler Ankara’nın ve bu ülkenin önemli değerlerisiniz. Ülkemiz için sizlerin görüşlerine zaten zaman zaman başvuruyorduk. Ancak TOBB’un yaptığı düzenlemeyle oluşturduğumuz bu kurulla, bu istişare mekanizmasını daha kurumsal hale getirmiş olduk. Sizlerin de önerisiyle oluşturacağımız gündemlerle Ankara ve ülkemiz için katkı vermeye devam edeceğiz. Bu kurulda yer almayı kabul edip, bu çalışmalara zaman ayırdığınız için Ankara adına size şükranlarımı sunuyorum” dedi. 

Kurulun ilk toplantısında, ekonomik durum hakkında genel bir değerlendirme yapıldı ve üretim gücümüzü korumamız için yapılması gerekenler ele alındı.

Ankara Sanayi Odası Yüksek İstişare Kurulu şu isimlerden oluşmaktadır;

Ankara Sanayi Odası Başkanı Nurettin Özdebir, Yakupoğlu Tekstil ve Deri Sanayi Yönetim Kurulu Başkanı Abdil Vedat Yakupoğlu, Meteksan Savunma Sanayii Yönetim Kurulu Başkanı Abdullah Atalar, Arçelik A.Ş. Fabrika Müdürü Abdurrahman Şahin, Ortadoğu Rulman Sanayi Yönetim Kurulu Başkan Yrd. Ahmet Aslan, İşbir Sünger Sanayi Yönetim Kurulu Başkanı Ali Kantur, Karel Elektronik Sanayi Yönetim Kurulu Başkanı Ali Sinan Tunaoğlu, Petaş Profesyonel Elektronik Yönetim Kurulu Başkanı Ali Teoman Akış, Kimetsan Kimya Maden ve Metalurji Şirket Müdürü Dr. Erol Özensoy, Pimeks Alüminyum PVC ve Metal Sanayi Yönetim Kurulu Başkanı Haluk Tümer Yavuz, Emek Elektrik Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Arabul, Stenkim Kimyasal Maddeler Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Eli Özbozkurt, Numaş-Nurettin Usta Mobilya Yönetim Kurulu Başkan Vekili Mehmet Renan Gökyay, Yenigün İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Mithat Yenigün, Telmek Telekominikasyon Yönetim Kurulu Başkanı Nihat Özönder, Emek Boru Yönetim Kurulu Başkan Vekili Ömer Tarık Artukmaç, Aselsan Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Haluk Görgün, Tusaş – Türk Havacılık Ve Uzay Sanayii Genel Müdürü Temel Kotil, Kolsan İnşaat Otomotiv Sanayi Yönetim Kurulu Başkanı Veysi Akın Koloğlu

PLT_7004PLT_7016