ASO Yönetimi TBMM Başkanı Binali Yıldırım’ı Ziyaret Etti

    18 Ekim 2018

Ankara Sanayi Odası Başkanı Nurettin Özdebir ve Yönetim Kurulu Üyeleri Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Binali Yıldırım’i ziyaret etti.

Ziyarette bazı bakanlara ilettikleri ekonomiyle ilgili önerilerini Binali Yıldırım’a da aktaran Özdebir, “Dünyada rüzgarın yönü Türkiye’nin lehine değişti. Hazine’nin 2 milyar dolarlık eurobond ihracına 6 milyar dolar teklif geldi. Sıkıntılı günleri kısa sürede atlatacağız. Ancak biraz daha dayanmamız lazım” dedi. Ziyarette, Türkiye’nin en önemli gücünün üretim gücü olduğuna da dikkat çeken Özdebir, “Üretim gücümüzü kaybetmememiz lazım. Onun için de daha hızlı davranmamız gerekiyor. Üzerinde mutabakat sağlanan kararlar süratle uygulamaya geçmeli” diye konuştu.  Bürokrasinin daha hızlı davranması gerektiğini de vurgulayan Özdebir, kamuda tasarrufun önemine de dikkat çekti.

TBMM Başkanı Binali Yıldırım’da ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi ve sanayicilerin yaşadığı sıkıntıların farkında olduğunu ifade etti. Bazı sorunlarla ilgili ASO Yönetim Kurulu Üyelerinden bilgi de alan Yıldırım, sağlıklı bir ekonomi için öngörülebilirliğin önemini de vurguladı. Yıldırım, “Özdebir’in de dediği gibi Türkiye’nin üretim gücünü kaybetmemeliyiz. Yüksek faizlerle iş yapmak mümkün değil. Yangını süratle söndürüp, krizi fırsata çevirecek adımları atmalıyız. Kur avantajını da kullanıp ihracatı mutlaka artırmalıyız” dedi.

Sivas Milletvekili Mehmet Habib Soluk’un da katıldığı  ziyarette Yıldırım, en kısa zamanda ASO Meclis toplantısına katılarak Ankaralı sanayicilerle bir araya gelme sözü de verdi.

19
11111