ASO Yönetim Kurulu Başkanlığı’na Nurettin Özdebir Yeniden Seçildi

    10 Mayıs 2013

 
  
Ankara Sanayi Odası’nın 3 Mayıs 2013 tarihinde yapılan seçimlerle belirlenen 77 meclis üyesi bugün ilk toplantısını yaparak, Meclis Başkanlık Divanı, Yönetim Kurulu Başkanı ve Üyeleri, TOBB Delegeleri ile Disiplin Kurulu Üyelerini belirledi.
 
 
ASO Yeni Meclisi bugün en yaşlı Meclis Üyesi Bora Aynagöz  başkanlığında toplandı. En genç iki   meclis üyesi Eray Yılmaz ve Selim Kaya’da divan katibi olarak görev yaptı.

İstiklal Marşı ve saygı duruşunun ardından Meclis Başkanlığı seçimine geçildi. Tek listeyle gidilen seçim sonucunda,  ASO Meclis Başkanlığı’na Şerafettin Ceceli, Başkan Yardımcılıklarına Bora Aynagöz ve Mehmet Arslan, Katip Üyeliğe ise  Canan Karalar seçildi.
 
 
Meclis Başkanı Şerafettin Ceceli’nin teşekkür konuşmasının ardından  Yönetim Kurulu Başkan ve üyeleri ile, TOBB Delegeleri ve Disiplin Kurulu üyeleri seçimlerine geçildi.

Soldan Sağa : Bora AYNAGÖZ Meclis Başkan Yardımcısı, Şerafettin CECELİ Meclis Başkanı, Mehmet ARSLAN Meclis Başkan Yardımcısı, Canan KARAR Katip Üye
 
Tek listeyle gidilen seçimlerde   ASO Yönetim Kurulu Başkanlığına  Nurettin Özdebir yeniden seçilirken, Yönetim Kurulu Üyeliklerine  “Celal Koloğlu, Mehmet Doğanlar, Seyit Ardıç, Yılmaz Kayaaslan, Fahrettin Kürklü, Bülent Bayram, Aytaç Muhittin Dinçer, Seyit Koca, Mevlüt Açıkgöz, Musa Ertunç   seçildiler.  
 

Sonuçların açıklanmasının ardından  bir teşekkür konuşması yapan  Özdebir, onurlu ve mesuliyeti fazla olan bu  görevi en iyi şekilde yerine getirmeye çalışacaklarını  ifade etti.  Geçmiş dönemde görev yapan ASO Meclis ve Yönetim Kurulu Başkanlarına da teşekkür eden  Özdebir, “Onlar taşı taşın üstüne koyarak ASO’yu saygın bir yere getirdiler. Sizlerin de desteğiyle bu onurlu ve bir o kadar da sorumluluğu fazla olan bu görevi  en iyi şekilde yapmaya devam edeceğim” dedi.
 
 
Özdebir, Türkiye’nin huzur ve barış içerisinde yolunun açıldığını belirterek, “Türkiye’nin istikbalini çok iyi görüyorum. Zaten dünyada yaşanan bu krizle ülkemiz pozitif yönde ayrıştı. Önümüzün parlak, ufkumuzun ve yolumuzun açık olduğuna, ufak tefek taşların da zaman içinde ayıklanarak parlak ufuklara ve geleceğe doğru gideceğimize inanıyorum” diye konuştu. 
 
Üç ayrı sandıkta yapılan seçimler sonucunda ASO’nun Disiplin Kurulu Üyeleri ile TOBB Delegeleri de belirlendi..