ASO TEKNİK KOLEJİ’NDEN BAŞARILI ÖĞRENCİLERE

    30 Haziran 2016

Tüm öğrencilerinin puan kriteriyle yüzde yüz burslu okuduğu Ankara Sanayi Odası Teknik Koleji’nde başarılı öğrencilere bir destek daha geldi. Ankara Sanayi Odası Eğitim Vakfı, TEOG’da 480 puan üzeri alarak yüzde birlik dilime giren öğrencilere ayrıca aylık 300 TL burs verme kararı aldı.

Ankara Sanayi Odası ve ASO Eğitim Vakfı Başkanı Nurettin Özdebir, vakıf olarak başarılı öğrencileri desteklemeye devam edeceklerini belirtti. ASO Teknik Koleji’nde Türkiye’nin geleceğini şekillendirecek öğrencileri yetiştirmeye çalıştıklarını ifade eden Özdebir, “Ülkemizdeki klasik meslek lisesi eğitiminin ötesine geçmek, geleceğin bilim insanlarını, mühendislerini yetiştirmek, öğrencilerimizin her alanda donanımlı bireyler olmalarını sağlamak için var gücümüzle çalışıyoruz” dedi. Özdebir, Türkiye’nin sanayi kuruluşlarının insan kaynağını karşılayacak olan öğrencilerin; iyi bir mesleki beceri eğitimi, iyi bir yabancı dil ve geliştirilmiş bir kişilikle donatılmış olmasını hedeflediklerini söyledi.

2012 yılında eğitim ve öğretime başlayan ASO Teknik Koleji’nde tüm öğrenciler yüzde yüz burslu okuyor. TEOG Başarı puanına göre kayıt hakkı kazanan öğrenciler, ayrıca okulla ilgili bölümlere uygun olup olmadıklarını belirleyen bir yetenek testine de tabi tutuluyorlar. Bu testten geçemeyen öğrenciler, puan kriterini sağlasalar bile okula kayıt hakkı kazanamıyorlar. Okulda 10’uncu sınıftan itibaren en başarılı 12 öğrenci her yıl bir ay süreyle İngiltere’ye dil eğitimine gönderiliyor. Yine her yıl 20 öğrenci AB projeleriyle çeşitli Avrupa ülkelerine bir ay süreyle staja gönderiliyor.

ASO Teknik Koleji’nin bu yıl ilk defa üniversite sınavına giren 60 öğrencisinin tamamı birinci sınavı başarıyla geçti. Koleje bu yıl elektrik-elektronik teknolojisi, endüstriyel otomasyon teknolojileri, makine teknolojileri ve motorlu araçlar teknolojileri alanlarında 144 öğrenci alınacak.

  0E9A0621  0E9A0658 0E9A0871 
 IMG_4405K  IMG_9232  
Haberle İlgili Tüm Görsellere Ulaşmak İçin Tıklayınız…