ASO Teknik Koleji’nde Karne Heyecanı - Ankara Sanayi Odası

ASO Teknik Koleji’nde Karne Heyecanı

    14 Haziran 2013

Ankara Sanayi Odası tarafından ASO 1. Organize Sanayi Bölgesinde kurulan ASO Teknik Koleji 2012-2013 yılı Eğitim ve Öğretim yılı karne töreni yapıldı. Öğrencilere karnelerini ASO Başkanı Nurettin Özdebir verdi.

 
ASO Başkanı Nurettin Özdebir yaptığı konuşmada, “Kendimize koymuş olduğumuz hedefin büyük bir kısmının ilk yılda gerçekleştiğini ve herkes tarafından kabul gördüğünü görmek beni sonsuz mutlu etti. Bana verebileceğiniz en büyük armağan buydu” dedi.
 
Özdebir, 6-7 yıllık bir çalışmanın sonucunda bugünkü noktaya gelindiğini belirterek, asıl amaçlarının kendi işletmelerine eleman yetiştirmek değil, ülkeyi bugün bulunduğu noktadan daha ileri noktalara ulaştıracak bireyler yetiştirmek olduğunu dile getirdi.
 
Türkiye’de eğitim sisteminde eksikler bulunduğunu ve bu konudaki düşüncelerini devlet büyüklerine anlattıklarını söyleyen Özdebir, Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan ve ilgili bakanların okulun faaliyete geçmesi sürecinde önlerini açtıklarını ifade etti.
 
 
Özdebir, bilgiye ihtiyaç duyan, insanlığın genel kabul görmüş erdemlerine sahip, vatanını, milletini seven ve ülkeyi daha ileriye götürecek insanlar yetiştirmeyi amaçladıklarını kaydetti. Özdebir, öğrencilerin kendi alanlarında en iyi üniversitelerde eğitim göreceğine inandığını da söyledi.
 
Birçok ülkenin mevcut teknolojileri ile ulaşabileceği belli bir kişi başı gelir düzeyi olduğunu ve bunun “orta gelir tuzağı” olarak adlandırıldığını belirten Özdebir, “Bunu aşmanın şartları var. Burada en önemli şey insan kaynağı. Biz insanımızı teknolojiyi üretecek, iyi kullanacak ve bu teknolojiyi başka ülkelere de transfer edebilecek bilgi ve beceri düzeyinde yetiştirebilirsek ancak o tuzağı aşabiliriz” değerlendirmesinde bulundu.
 
Kadim devlet olmak için mutlaka güçlü olunması gerektiğine dikkati çeken Özdebir, Türkiye’nin kadim devlet olabilmesi için bilgi ve teknoloji üretip, bunu ürüne çevirmenin önemli olduğunu vurguladı.
 
 
Özdebir, konuşmanın ardından, okul birincisi Kazım Yel’e takdir belgesi ve hediyesini  verdi.