ASO Teknik Koleji Öğretmenleri Yeni Döneme Doğan Cüceloğlu İle Hazırlandı - Ankara Sanayi Odası

ASO Teknik Koleji Öğretmenleri Yeni Döneme Doğan Cüceloğlu İle Hazırlandı

    21 Ağustos 2015

Ünlü iletişim psikolojisi uzmanı Prof. Dr. Doğan Cüceloğlu, ASO Teknik Koleji öğretmenlerine “Öğretmenin 5 Temel Farkındalığı’’ konulu bir seminer vererek yeni döneme hazırladı. 
 
 
Televizyonda hazırladığı programlar ve yazdığı kitaplarla tanınan Prof.Dr. Doğan Cüceloğlu’nun seminerine öğretmenlerin yanısıraAnkara Sanayi Odası ve ASO 1.OSB Başkanı Nurettin Özdebir de katıldı.
 
 
ASO Teknik Koleji yeni döneme hazırlık seminerleri kapsamında öğretmenler ile bir araya gelen Cüceloğlu, toplum iletişimlerinde edindiği tecrübeleri ASO Teknik Koleji öğretmenleriyle paylaştı. ASO Teknik Koleji öğretmenleri, seminer boyunca Doğan Cüceloğlu’nun kendine özgü anlatımıyla, aslında bildiğimiz ancak günlük yaşantımızda farkına varmadığımız ayrıntıları ve iş hayatında gerçekleşen sıra dışı deneyimleri, heyecanla dinlediler. Öğretmenlerin sıkılmadan dinlediği seminerde Farkındalık” ve “İletişim” konularını öğretmenler ile paylaşan Cüceloğlu, kendi kültürel değerlerinin dışına çıkamayan insanları kültür robotuna benzeterek, “İnsan doğası gereği düşünen bir varlık ama önemli olan geniş ve farklı düşünmektir. Aynı zamanda insanın her düşünceye açık olması gerekir” diye konuştu.
 
 
Söyleşi bitiminde öğretmenler için kitaplarını imzalayan Cüceloğlu,” sizlere burada olmaktan büyük keyif aldım” diyerek duygularını ifade etti.