ASO Teknik Koleji Öğrencilerinin Üniversite Başarısı

    11 Ağustos 2016

ÖSYM tarafından açıklanan LYS sonucunda ASO Teknik Koleji öğrencileri büyük bir başarıya imza atarak Türkiye’nin önde gelen üniversitelerinin mühendislik fakültelerini kazandılar. Tercih yapan 44 öğrencinin tamamı önemli fakültelere kayıt hakkı kazanarak büyük bir başarıya imza attılar.

“Asıl olan eğitim” sloganı ile 2012 yılında eğitim – öğretime başlayan ASO Teknik Koleji’nin bu yıl mezun olan öğrencileri Lisans Yerleştirme Sınavında elde ettikleri başarıyla, aldıkları kaliteli eğitimi kanıtlamış oldular. Lisans Yerleştirme Sınavına giren 58 öğrencinin tümü mühendislik fakültelerine girmeye yetecek puanlar aldı. Ancak bu öğrencilerden 44’ü bu yıl için tercih yapmaya karar verdi. Tercih yapan 44 öğrencinin tümü Türkiye’nin önde gelen üniversitelerinin Mühendislik fakülteleri başta olmak üzere önemli bölümlerine kayıt hakkı kazandılar.

LYS’de yüzde yüz başarı elde eden ASO Teknik Koleji öğrencilerinden 16’sı Gazi Üniversitesi, 6’sı Konya Selçuk Üniversitesi, 3 öğrenci Ankara Üniversitesi, 3 öğrenci Abant İzzet Baysal Üniversitesi mühendislik fakültelerine, diğerleri ise ODTU, Bilkent, Hacettepe Üniversitesi gibi Türkiye’nin saygın üniversitelerinin mühendislik fakülteleri ve diğer bölümlerine yerleştiler.

ASO Teknik Kolej öğrencilerinden Alpaslan Polat LYS sonuçlarında ODTU Üniversitesi Jeoloji Mühendisliği bölümünü kazarak büyük bir başarıya imza attı. Ayrıca Teknik Kolej öğrencisi Rojan Özkan Bilkent Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümünü tam burslu olarak kazanarak ASO Teknik Koleji’nin yabancı dile verdiği önemini de kanıtlamış oldu.  

GURU TABLOSU   0E9A0672 IMG_4405K