ASO TEKNİK KOLEJİ ÖĞRENCİLERİNİN LYS’DE BÜYÜK BAŞARISI

    25 Temmuz 2016

Bu yıl ilk mezunlarını veren ASO Teknik Koleji’nin Lisans Yerleştirme Sınavına giren 58 öğrencisinin tamamı, mühendislik fakültelerine girmeye yetecek puanlara ulaşarak büyük bir başarı gösterdiler. ASO Teknik Koleji öğrencileri ilk kez girdikleri üniversite sınavı LYS’de MF puan türünde 300 ortalamaya ulaşarak bu başarısıyla okul türleri içinde Fen Liselerinin ardından üçüncü sıraya yerleştiler.

“Asıl olan eğitim” sloganı ile 2012 yılında eğitim – öğretime başlayan ASO Teknik Koleji’nin bu yıl mezun olan öğrencileri Lisans Yerleştirme Sınavında elde ettikleri başarıyla, aldıkları kaliteli eğitimi kanıtlamış oldular. Lisans Yerleştirme Sınavına giren 58 öğrencinin tümü 4 yıllık Mühendislik programlarına yerleşebilecek puanlar aldılar.

ÖSYM’nin Türkiye geneli Lisans Yerleştirme Sınavı istatistiklerine göre ASO Teknik Koleji, okul türlerine göre Fen Liseleri ve Özel Fen Liselerinden sonra 3.sırada yer aldı. Yabancı dil eğitimine özel bir önem veren ASO Teknik Koleji bu puan türünde de büyük bir başarı elde etti. Kolej öğrencilerinden Rojan Özkan LYS dil puanında 1610. sırayı alarak büyük bir başarıya imza attı. Okul öğrencisi Enes Kansız da aynı puan türünde 6749. olarak önemli bir başarı sağlamış oldu.

 123456

 

0E9A0686    0E9A0730  IMG_4405K
  IMG_5992    
  Haberle İlgili Tüm Görsellere Ulaşmak İçin Tıklayınız…