ASO Teknik Koleji Öğrencileri Projelerini Sergiledi

    6 Haziran 2018

ASO Teknik Koleji geleneksel Proje Haftası etkinlikleri ASO Teknik Koleji’nde gerçekleştirildi. Proje etkinliklerinin açılışını ASO Başkanı Nurettin Özdebir yaptı.

ASO Teknik Koleji’nde öğrenim gören öğrencilerin 2017-2018 eğitim  yılı içerisinde hazırladığı bilimsel projeler okul binasında sergilendi.  Bu yıl altıncısı düzenlenen proje etkinliklerinde, Endüstriyel Otomasyon Teknolojileri, Makine Teknolojisi – Motorlu Araçlar Teknolojisi ve Elektrik Elektronik Teknolojisi alanında 140 proje yer aldı. 

Proje sergisinin açılışını yapan ASO Başkanı Nurettin Özdebir, ‘‘Sizler sadece akademik bilgi değil kişisel gelişim yönünde de çok ciddi mesafeler katettiniz. Sizler ülkemizde gerek teknisyen, gerek mühendis, gerekse sanayici ya da bilim adamı olarak ülkemizin gelişmesine katkı sağlayacaksınız. Projelerinizi tek tek inceledim ve çok mutlu oldum. Geçen yıldan daha iyi projeler yapmışsınız. Bu şunu gösteriyor; sadece bilmiyorsunuz, bildiklerinizle ortaya eserler koyabiliyorsunuz. Yani ne bildiğinizden çok, bildiklerinizle neler yapabildiğiniz önemli. Sizler bunu başardınız. Hepinizi tebrik ediyorum” diye konuştu.

ASO Başkanı Nurettin Özdebir daha sonra projelerin yer aldığı stantları gezerek, öğrencilerden projeler hakkında bilgi aldı.

1 IMG_4779 IMG_4792 IMG_4824
IMG_4850 IMG_4869 IMG_4880 IMG_4886
IMG_4889 IMG_4902