ASO İSTİHDAM SEFERBERLİĞİ TOPLANTILARINA BAŞLIYOR

    18 Şubat 2017

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısı üzerine “İstihdam Seferberliği” başlatan Ankara Sanayi Odası, İşkur’la birlikte istihdam desteklerinin anlatılacağı toplantılar zincirine pazartesi günü başlıyor.

Bir süredir yürürlükte olanlarla birlikte yeni istihdam desteklerinin de işverenlere anlatılacağı toplantıların birincisi 20 Şubat 2017 pazartesi günü Ostim’de gerçekleştirilecek. İkinci toplantı ise 21 Şubat tarihinde ASO 1. OSB’de yapılacak. Daha sonra İvedik OSB, Anadolu OSB ve Kazan’da gerçekleştirilecek toplantılarla istihdamın artırılması konusunda devlet destekleri detaylı olarak anlatılacak. İlk grup toplantıların tamamlanmasının ardından, Akyurt bölgesi, Polatlı OSB ve Şereflikoçhisar’da ikinci grup toplantılar gerçekleştirilecek.
Ankara Sanayi Odası Başkanı Nurettin Özdebir ve İşkur Ankara İl Müdürü Ahmet Taşan’ın katılacağı toplantılarda OSB Başkanlarının yanısıra bölgelerde bulunan iş dünyası derneklerinin temsilcileri de hazır bulunacak.

Ankara’da istihdamın artırılması için üyeleriyle birebir görüşmelerini sürdüren ASO, son olarak da oransal ve sayısal olarak en yüksek istihdam artışı gerçekleştiren üyelerini ödüllendirecek. İki kategoride verilecek ödüller, Ocak ve Mart ayı SGK bildirgeleri arasındaki istihdam artışını baz alacak. ASO, birinci kategoride en yüksek istihdam artışını gerçekleştirecek üyelerini ödüllendirecek. İkinci kategoride ise oransal olarak çalışan sayısını en çok artıran ASO üyesi firmalar ödül almaya hak kazanacak. Ödüller, nisan ayı içinde düzenlenecek törenle sahiplerine verilecek.

TOPLANTILARIN BİRİNCİSİ:
YER: OSTİM OSB KONFERANS SALONU
TARİH: 20 ŞUBAT 2017, PAZARTESİ
SAAT: 10.00
TOPLANTILARIN İKİNCİSİ
YER: ASO 1. OSB KONFERANS SALONU
TARİH: 21 ŞUBAT 2017, SALI
SAAT: 13.30