ASO Hain Saldırıyı Şiddetle Kınadı - Ankara Sanayi Odası

ASO Hain Saldırıyı Şiddetle Kınadı

ASO HAİN SALDIRIYI ŞİDDETLE KINADI
 
 
Ankara Sanayi Odası başkanı Nurettin Özdebir  bugün yapılan ASO Gündem toplantısının açılışında,  Bitlis’in Güroymak ilçesinde 5’i polis 8 kişinin ve  Hakkari’in Çukurca ilçesinde 24  askerimizin şehit  olduğu  hain saldırıları şiddetle kınadı.  
 
 
Ankara Sanayi Odası Başkanı Nurettin Özdebir şehit olan asker ile  polis memurlarımız ve hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allahtan rahmet, ailelerine sabır ve başsağlığı dilerken  yaralılara da  acil şifalar dileyerek şunları kaydetti:
 
 
‘’Dün Bitlis’in Güroymak ilçesinde  5’i polis 8 vatandaşımızı sabah da Hakkari Çukurca ilçesinde 24  askerimiz şehit oldu. Milli birlik ve kardeşlik projesini yürütmeye çalışırken, yeni bir anayasa hazırlığı için milletvekillerimize tam yetki vermiş ve TBMM bu dönem enyüksek temsil oranıyla da  bunu yapabilme yetkisine sahip olmuşken, bu süreçleri baltalamaya çalışan terörü lanetliyorum. Zor bir coğrafyada yaşıyoruz, kültürleri kavimlerin göç yolu üzerine kurulu bir coğrafyada yaşıyoruz. Bu coğrafyada yaşamak çok kolay değil. Bu coğrafyada yaşabilmek için güçlü olmak lazım, teknolojiyi iyi kullanmak lazım, fert fert hepimizin uyanık olması lazım, duyduğumuz her şeyi iyi yorumlayıp ondan sonra konuşmamız lazım, ancak bu şekilde fark yaratabiliriz.  Bugun bana bazı arkadaşlarım  bu haberlerden sonra toplantının iptal edilmesinin iyi olacağını söylediler. Bende kendilerine dedim ki bu toplantının tam zamanı. Çünkü özel sektör olarak da bizim silahlı kuvvetlerimizin teknolojik kabiliyetlerini ve imkanlarını  arttırabilmek için  daha çok sorumluluk alıp çalışmamız lazım. Bireyler olarak da daha dikkatli olmamız lazım tüm milletimize başsağlığı ve sabır diliyorum’’. Dedi.
 
 
ASO gündem toplantının açılışında şehitlerimiz için  bir dakikalık saygı durusunda bulunulurken,  ASO binasına da büyük bir Türk Bayrağı asıldı.