ASO Başkanı Özdebir, “Türkiye’nin önü açık, yatırımcı çekiyoruz ve yolumuza devam edeceğiz”

    1 Mart 2017

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısı üzerine “İstihdam Seferberliği” başlatan Ankara Sanayi Odası, İşkur’la birlikte istihdam desteklerinin anlatıldığı toplantılar zincirinin üçünsünü Kahramankazan’da gerçekleştirdi.

Kahramankazan Belediyesi’nin ev sahipliğinde gerçekleşen toplantıda, Ankara Sanayi Odası Başkanı Nurettin Özdebir, Çalışma ve İşkur il Müdürü Ahmet Taşan ve Kahramankazan Belediye Başkanı Lokman Ertürk birer açılış konuşması yaptı.

Toplantıda konuşan ASO Başkanı Nurettin Özdebir, Devletin istihdamı artırmak konusunda aldığı tedbirlerin yatırımcının yatırım iştahını yeniden kabartmak amacını taşıdığını belirtti. Özdebir, “2016’da yaşadığımız olaylar Almanya’da yaşansaydı Almanya bile ayakta kalamazdı. Bunun için kendimizi tedbirli davranmak sorunda hissediyoruz. Ayağımızı her zaman yorganımıza göre uzatacağız ama Türkiye’nin önü açık, yatırımcı çekiyoruz ve yolumuza devam edeceğiz. Cumhurbaşkanlığı sistemi olsa da olmasa da istikrarımızı devam ettireceğiz” dedi.
İŞKUR İl Müdürü Ahmet Taşan da Ankara İl Müdürlüğü olarak istihdamın korunması ve artırılması yönünde çalışmalara devam edeceklerini bildirdi.
Kahramankazan Belediye Başkanı Lokman Ertürk ise daha çok üreten, daha çok istihdam sağlanan bir Kahramankazan için çalışmalarına aralıksız devam edeceklerini belirtti.
Açılış konuşmalarından sonra katılımcılara işkur ve sgk uzmanları yürürlükte olanlarla birlikte yeni istihdam destekleri hakkında bilgi verdi.

1 2 3