ASO Başkanı Özdebir; Siteler Esnafı Değişim ve Dönüşüm Konusunda Duyarlılık Göstermeli - Ankara Sanayi Odası

ASO Başkanı Özdebir; Siteler Esnafı Değişim ve Dönüşüm Konusunda Duyarlılık Göstermeli

    15 Nisan 2016

Ankara Sanayi Odası Başkanı Nurettin Özdebir, Siteler’de esnaf ve sanayicilerle bir araya gelerek sorunlarını dinledi ve büyümek isteyen mobilyacılara yönelik bir ihtisas organize sanayi bölgesi kurulması konusunda fikir alışverişinde bulundu.
Ankara Mobilyacılar ve Lakeciler Odası’nda düzenlenen toplantıya ASO Başkanı Nurettin Özdebir, ASO Başkan Yardımcısı Mehmet Doğanlar, ASO Genel Sekreteri Doç. Dr. Yavuz Cabbar, Ankara Mobilyacılar ve Lakeciler Odası Başkanı Hüseyin Taklacı ve Sitelerde üretim yapan çok sayıda mobilya üreticisi katıldı. Siteler’in hem Ankara hem de Türkiye için önemli bir mobilya üretim merkezi olduğunu dile getiren Özdebir; “Siteler Türkiye’ye mobilyayı öğreten bir yerdir. Siteler’de gerçek zanaat sahibi olan ustalar yetişiyor. Diğer şehirlerdeki mobilyacılara veya ustalara bakın muhakkak Siteler’de yetişmiştir ama maalesef burada yetişenler şimdi başka şehirlerde işlerini yürütüyorlar. Bunda esnafın, değişim ve dönüşüm konusunda gerekli duyarlılığı göstermemesi etkili olmuştur. Bunun için firmalarınızı dünya ile rekabet edebilecek kalite ve verimliliğe uygun hale getirmeniz lazım” dedi.
Sitelerin ülkemiz insanını sedirden koltuğa Minderden oturma gurubuna tanıştıran ilk mobilya üretim bölgesi olduğunu söyleyen Özdebir sözlerine söyle devam etti; ‘‘Böyle bir mobilya üretim merkezinin artık günümüzün teknolojik gelişmelerine açık ve rekabet gücünü artıracak Organize Sanayi Bölgelerinde yer almasının zamanı geldi. Artık sitelerdeki üretim şekli, hem iş sağlığı ve güvenliği açısından hem de üretimdeki verimlilik açısından birçok zorluklar çıkarıyor. “diye konuştu.
Sitelerdeki üreticilere sorunlara karşı birlikte hareket etme çağrısında da bulunan Özdebir, büyümek isteyen üreticilere yönelik bir organize sanayi bölgesi kurulması konusundaki düşüncelerini aktardı ve karar verilmesi durumunda ASO olarak her türlü desteği vermeye hazır olduklarını bildirdi.
Ankara Mobilyacılar ve Lakeciler Odası Başkanı Hüseyin Taklacı da Siteler’in çok sorunu olduğunu bunların birlik olunduğu müddetçe çözülebileceğini belirtti ve siteler dışında bir mobilya ihtisas organize sanayi bölgesi kurulmasının büyümek isteyen üreticilerin önünü açacağını söyledi.

 

 

 _MG_3397  _MG_3448  _MG_3503
 

Haberle İlgili Tüm Görsellere Ulaşmak İçin Tıklayınız…