ASO Başkanı Özdebir, E-Game Show Oyun Yazılım Fuarı’nın açılışını yaptı. - Ankara Sanayi Odası

ASO Başkanı Özdebir, E-Game Show Oyun Yazılım Fuarı’nın açılışını yaptı.

    2 Haziran 2016

Ankara Sanayi Odası (ASO) Başkanı Nurettin Özdebir, Ankara’nın, sahip olduğu potansiyelle Oyun Vadisi oluşturma fırsatını kaçırmaması gerektiğini söyledi.

ATO Congresium’da düzenlenen “E-Gameshow-Oyun Yazılım ve Donanımları Fuarı’nın açılışında konuşan ASO Başkanı Nurettin Özdebir,
yazılımın ülke ekonomileri için büyük önem taşıdığına dikkati çekti.

Dijital devrimle yeni ticari alanların ortaya çıktığını belirten Özdebir, “Oyun denilince insanlar biraz hafife alıyor, oyun ciddi bir iş. Oyun ve yazılım önemli bir ekonomik faaliyet.  Türkiye olarak daha biz bu işin başındayız. Eğer kod yazmayı bilmiyorsanız geleceğin dünyasında yeriniz yok.” ifadelerini kullandı.

Özdebir,  Ankara‘nın en fazla teknokente sahip il olduğuna dikkati çekerek, “Ankara’nın gelişen sektörlerden biri olan oyun sektörü olarak, Oyun Vadisi’ni kaçırmamız lazım. Bunu sizler yapabilecek kabiliyettesiniz.” dedi.

ATİS Fuarcılık Yönetim Kurulu Başkanı Bilgin Aygül de fuarın geçen yıla göre iki kat büyüdüğüne işaret etti. Fuara 75 oyun geliştirici firmanın katıldığını belirten Aygül, gelecek yıldan itibaren fuarı diğer ülkelerin gündemine dahil etmeyi hedeflediklerini söyledi.

Birbirinden renkli etkinlikler
Türkiye’de en yüksek katılım gören oyun yazılım ve donanım fuarı e-gameshow, uluslararası nitelik kazanma hedefiyle bu yıl sektördeki yerli ve yabancı aktörlerle oyunseverleri buluşturuyor.

“Yaşamın Sırrı Oyunda Gizli” temasıyla gerçekleştirilen fuar,  5 Haziran‘a kadar gezilebilecek. Fuarda katılımcı ve ziyaretçilere, çeşitli turnuva, yarışma, konferans, panel, seminer ve etkinliklerden oluşan zengin bir içerik sunulacak.
 

DSC_0180L1040459L1040467
L1040472L1040476