ASO BAŞKANI ÖZDEBİR CUMHURBAŞKANI RECEP TAYYİP ERDOĞAN’I KUTLADI - Ankara Sanayi Odası

ASO BAŞKANI ÖZDEBİR CUMHURBAŞKANI RECEP TAYYİP ERDOĞAN’I KUTLADI

    11 Ağustos 2014

Ankara Sanayi Odası Başkanı Nurettin Özdebir,  halk oyuyla gerçekleştirilen ilk Cumhurbaşkanlığı seçiminin demokratik bir olgunlukla geçmesinden büyük bir memnuniyet duyduğunu belirterek, Cumhurbaşkanı seçilen Recep Tayyip Erdoğan’ı kutladı.
 
12. Cumhurbaşkanlığı seçiminin Türk demokrasi tarihi için önemli bir dönüm noktası olduğuna dikkat çeken Özdebir, “Halkımız bu seçimde oyunu kullanarak iradesini sandığa yansıtmıştır. Bundan sonra yapılması gereken, seçim döneminde yaşananları unutarak önümüzdeki döneme bakmaktır. Bence bu seçim Türkiye’nin yönetsel sistemi için de yeni bir dönüm noktası olmuştur. Bu seçimle birlikte çift başlılık dönemi sona ermiştir. Çatal kazık yere batmaz. Artık tek başlı hale gelen devlet yönetimi daha uyumlu, Türkiye’nin hedeflerine ulaşabilmesi ise artık daha kolay olacaktır.  Şimdi, 2023 hedeflerine ulaşabilmemiz için biran önce yeniden ekonomi gündemine odaklanmamız gerekir” dedi.
 
12. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın seçim sonrasında yaptığı konuşmada “77 milyonun cumhurbaşkanı olacağım” ifadesini de büyük bir memnuniyetle karşıladığını belirten Özdebir, “İş dünyası olarak bu dönemde kutuplaşmaların ortadan kalkmasını, diyalog ortamının yeniden tesis edilmesini, gerginliklerin azalmasını bekliyoruz. Yeni Cumhurbaşkanımız önderliğinde bir toplumsal uzlaşma dönemi yaşamayı arzu ediyoruz. Türkiye’nin hedeflerine biran önce ulaşabilmesinin en önemli yolu uzlaşmadır.” diye konuştu.
 
Ankaralı sanayiciler olarak uzlaşmaya katkı yapmaya her zaman hazır olduklarını da belirten Özdebir, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı kutlayarak yeni görevinde başarılar diledi.