ASO BAŞKANI ÖZDEBİR 15 TEMMUZ PANELİNDE KONUŞTU

    13 Temmuz 2017

Ankara Sanayi Odası Başkanı Nurettin Özdebir, Ankara Kalkınma Ajansı tarafından düzenlenen “15 Temmuz ve Kalkınma Paneli’ne  konuşmacı olarak katıldı.

Kalkınma Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Fatih Hasdemir’in moderatörlüğünde gerçekleşen panele ASO Başkanı Nurettin Özdebir, ATO Yönetim Kurulu Üyesi Vecdet Fehmi Şendil, Ostim Başkanı Orhan Aydın, Başkent OSB Başkanı Şadi Türk, Hacettepe Teknokent Genel Müdürü İlyas Yılmazyıldız konuşmacı olarak katıldı.

ASO Başkanı Nurettin Özdebir konuşmasında, Türk demokrasi tarihine kara bir leke olarak geçecek  bu girişimi gerçekleştiren hainleri Türk milletinin hiçbir zaman unutmayacağını belirtti. 15 Temmuz darbe girişiminin ülkemize maliyetinin 50 milyar dolar civarında olduğunu söyleyen Özdebir, “15 Temmuz’a kadar ekonomimiz azalarak da olsa büyümeye devam ediyordu. Ama darbe girişiminden sonra ülke ekonomisi ilk defa küçüldü. Hemen akabinde hükümetimizin aldığı ekonomik tedbirler ve iş dünyasına yönelik teşvikleriyle beraber 2016’nın 4. Çeyreği ve 2017’nin birinci çeyreğinde bu zararı telafi etmeye başladık. Bu ekonomiyi daha sürdürülebilir hale getirebilmek için bizim daha çok ihracat yapmamız, ihraç ettiğimiz ürünlerin de katma değerini yükseltmemiz lazım. Bunun için de teknoloji transferi, yeni buluşlar ve verimliliği artırarak yatırımlar yapmamız gerekir” diye konuştu.

IMG_2479 PLT_0993