ASO Başkanı Özdebir: ‘‘Ne bildiğiniz değil, bildiğinizle ne yaptığınız önemli “

    14 Eylül 2015

Ankara Sanayi Odası tarafından ASO 1.OSB’de kurulan ASO Teknik Koleji 2015-2016 eğitim ve öğretim yılına düzenlen törenle başladı. Törene, Ankara Sanayi Odası ve ASO 1. OSB Başkanı Nurettin Özdebir, Ankara İl Milli Eğitim Müdürü Erol Bozkurt, eğitim kurulu üyeleri, öğretmenler, öğrenciler ve çok sayıda veli katıldı.
 
 
Ankara Sanayi Odası Başkanı Nurettin Özdebirtörende yaptığı konuşmada, okula bu sene 144 öğrencinin daha katıldığını belirterek, seçmiş oldukları bu eğitim modeli ve bu okuldan çok donanımlı olarak mezun olacaklarına inandığını söyledi. Okulun ilk mezunlarını bu sene vereceğini de ifade eden Özdebir, “Onları bu sene zor bir sınav bekliyor. Ben son sınıftaki tüm öğrencilerimizin bu sınavdan başarıyla çıkarak,  üniversitede çok iyi yerler kazanacağına inanıyorum. “dedi. 
 
 
Konuşmasında bilgi’ninçok hızlı üretilip ve çok hızlı tüketildiğini dile getiren Özdebir;‘‘İletişim teknikleriyle bilgiye ulaşmak da çok kolay oldu. Nasıl ki firmalar arasında, ülkeler arasında rekabet varsa, sizlerin de dünyadaki diğer akranlarınızla aranızda çok ciddi bir rekabet var ve bu rekabet önümüzdeki dönemde daha da artacak, daha da acımasız olacak. Onun içindir ki ne bildiğiniz değil bildiğinizle ne yaptığınız önemli. Burada alacağınız eğitimin en önemli özelliklerinden bir tanesi; size sadece bir akademik bilgi değil bu akademik bilgiyle beraber bu bilgiyi nasıl kullanacağınız, bunlarla nasıl bir şeyler yapacağınız da öğretiliyor. Bunun bilincinde olun’’ diye konuştu.
 
 
 
Ankara Millî Eğitim Müdürü Erol Bozkurt ise yaptığı konuşmada Milli Eğitim Müdürlüğünün yaptığı çalışmalardan bahsederek, yeni eğitim öğretim yılının, bütün öğretmenlere, öğrencilere ve velilere hayırlı olmasını diledi.
 
Konuşmalardan sonra ASO Teknik Koleji Makine Teknolojileri öğretmen ve öğrencileri birlikte yaptıkları saatleri ASO Başkanı Nurettin Özdebir ile Ankara İl Milli Eğitim Müdürü Erol Bozkurt’ a hediye Bookmark: _GoBacketti. 
 
Ankara Sanayi Odası tarafından kurulan ve 2012-2013 döneminde eğitime başlayan ASO Teknik Koleji’nde 9. sınıfa bu yıl başlayan 144 öğrenciyle birlikte toplam 410 öğrenci eğitim görecek.