ASO Başkanı Nurettin Özdebir; ‘‘Asıl Olan Eğitim’’

    13 Haziran 2014

Ankara Sanayi Odası tarafından ASO 1. OSB’de kurulan ‘‘ASO Teknik Koleji’’  2013-2014 Eğitim ve Öğretim  yılı  karne töreni ASO Başkanı Nurettin Özdebir’in katılımıyla gerçekleşti.                   
ASO Teknik Koleji’nde gerçekleşen karne töreninde konuşan Özdebir, “asıl olan eğitim” sloganıyla yola çıktıklarını anımsatarak, eğitim faaliyetlerinin bundan sonra da farklı şekillerde devam edeceğini söyledi.
Özdebir, eğitimin sadece bilgi hamallığı değil, öğrenilenlerin hayata geçirilmesi anlamına geldiğini vurgulayarak, “Biz bunu başaranlara ‘alim’ diyoruz. Biz sizleri bu şekilde yetiştirmek istiyoruz. Tarihe baktığımızda dünyanın en iyi bilim adamlarını bu topraklarda barındırdığımızı, ilme büyük önem verdiğimizi görüyoruz. Bundan ne zaman uzaklaştıysak o zaman gerilemeye başlamışız” diye konuştu.
Vatan toprağının korunması için donanımlı nesiller yetiştirmenin önemine dikkati çeken Özdebir, şunları kaydetti:
“Bu ülkeyi yönetecek kişiler ne kadar donanımlı olursa o kadar az şehit veririz. Tüm çabamız, sizlerin gelecekte daha refah, daha mutlu olmanız için. Çabalarımız, tekrar kurtuluş savaşları yaşanmasın diye, tekrar Soma faciaları olmasın diye. Bayrağı daha yükseklere çıkaracak olan sizlersiniz.”
Özdebir, öğrencilere tatilde okuyacakları kitapları belirlerken seçici olmaları, belirli konularda kendilerini geliştirmeleri tavsiyesinde bulundu.
Konuşmaların ardından 9. ve 10. sınıf birincileri ile dönem boyunca ulusal ve uluslararası yarışmalarda derece alan öğrencilere hediyeleri verildi.